Dania

Jak zarezerwować promy z Dania do Niemiec

2 trasy łączą Dania i Niemcy oferując w sumie 57 przepłynięć dziennie. Scandlines oferuje 2 tras, Gedser do Rostock dziala 10 razy dziennie & Rodby do Puttgarden okolo 47 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Dania do Niemiec zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Dania do Niemcy

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Dania do Niemcy

Dania - przewodnik:

Dania to kraj położony w Europie Północnej, na południowy zachód od Szwecji, na południe od Norwegii i graniczy z Niemcami od południa. Składa się z półwyspu Jutlandii i ponad 400 wysp. Królestwo Danii obejmuje również dwa kraje autonomiczne w północnej części Oceanu Atlantyckiego, Wysp Owcze i Grenlandia.

Po burzliwej historii związanej z najazdami Wikingów, Dania przekształciła się w nowoczesne i dobrze prosperujący kraj o wysokim standardzie życia i często jest klasyfikowana jako najszczęśliwszy kraj na świecie.

Niemcy - przewodnik:

Niemcy położone są w samym sercu Europy i rozciągają się od Bałtyku aż po Alpy Bawarskie.

Niemcy mają bardzo silna ekonomię w Europie. To nie tylko miejsce urodzenia Einsteina lub Beethovena, ale też lider wiodących marek samochodowych jak BMW lub Volkswagen. W krajobrazie dominują kręte rzeki, bajkowe zamki i góry. Berlin jako stolica Niemiec, znany jest ze Muru Berlińskiego oraz Bramy Brandeburskiej. Region Bawaria z kolei słynie z kiełbasek i festiwalu piwa Oktoberfest.


Wybrzeże Niemiec ma długość 2389 km i posiada wiele portów, które oferują regularne przeprawy promowe do Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii.