Göteborg do Kilonia Prom

Göteborg Kilonia polaczenie laczy Szwecja z Niemcy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Stena Line. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 14 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Göteborg Kilonia zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Göteborg - Kilonia Armatorzy Promowi

  • Stena Line
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 14 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Göteborg Kilonia

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Göteborg Kilonia to samochod i 2 pasazerów.

Göteborg Przewodnik

Göteborg jest miastem położonym na zachodnim wybrzeżu Szwecji, w połowie drogi między miastami Kopenhaga w Danii i Oslo w Norwegii. Miasto leży u ujścia rzeki Göta älv, która zasila cieśnine Kattegat, i pomógła miastu wrozst w znaczeniu jako miasta handlowego. Port w Göteborgu jest największym tego typu w krajach skandynawskich. Miasto ma bogate dziedzictwo przemysłowe i kulturalne. Göteborg jest producentem samochodów Volvo, została założona w 1927 roku, gdzie znajduja się także dwa uniwersytety, Uniwersytet w Göteborgu i Chalmers University of Technology.

Miasto jest także domem dla niektórych z największych wydarzeń kulturalnych w Skandynawii. International Film Festival odbywa się w mieście od 1979 roku, jak rowniez Way Out West i Metaltown festiwal muzyczny.

Po przybyciu do portu statkiem, zwiedzający będą przechodzić obok atrakcji nabrzeża, z niezwykle wygodnya cechą wysiadania w centrum miasta. Niedawno otwarty terminal pasażerski znajduje się naprzeciwko centrum miasta nad rzeką Göta. Połączenia promowe z portu odplywaja do Frederikshavn w Danii, Kristiansand w Danii, Kilonii w Niemczech i Newcastle w Wielkiej Brytanii.

Kilonia Przewodnik

Niemieckie miasto Kiel znajduje się w południowo-wschodniej części Półwyspu Jutlandzkiego i leży nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Miasto położone jest około 90 km na północ od Hamburga i jest jednym z głównych węzłów morskich w Niemczech. Kilonia jest jednym z tradycyjnych domów floty bałtyckiej niemieckiej marynarki wojennej, i nadal jest głównym centrum przemysłu stoczniowego. Kilonia jest również ważnym węzłem transportu morskiego, dzięki swojej lokalizacji na fiord Kiel (Kieler Förde) i najbardziej ruchliwa sztuczną drogą wodną na świecie, Kanał Kiloński (Nord-Ostsee-Kanal). Wiele promów pasażerskich do Szwecji, Norwegii, Rosji i innych krajach działają od miejskiego portu. Dziś, Kilonia port jest ważnym przystankiem na drodze do statków wycieczkowych zwiedzac Morze Bałtyckie.

Dla osób chcących zwiedzić miasto, Kiel posiada także wiele muzeów, w tym zoologiczne, geologicznych, historycznych, dzieł sztuki, przemysłowe i muzeów wojskowych. Godne uwagi jest Stadt- und Schifffahrtsmuseum Warleberger Hof (Miasto i Muzeum Morskie), która należy do stowarzyszenia Museen am Meer.