Zarezerwuj Klaipeda Prom

Port Klaipeda w Litwa posiada wiele polaczen w tym do Kilonia & Karlshamn. Z wyborem do 14 przeprawy w tygodniu, port Klaipeda laczy Litwa z Niemcy & Szwecja.

Czas przeplyniec waha sie od 13 godziny na Karlshamn do 20 godziny na Kilonia.

Informacje o przeplynieciach roznia sie od pory roku, dlatego polecamy wejsc na strone Klaipeda gdzie znajduja sie informacje na zywo.

Klaipeda Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Klaipeda Obsluga Promu

 • DFDS Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 20 godz
  • Uzyskaj cenę
 • DFDS Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 13 godz
  • Uzyskaj cenę

Klaipeda Przewodnik

Kłajpeda leży na wschodnim wybrzeżu Litwy nad Bałtykiem. Port w Kłajpedzie jest najbardziej wysuniętym na północ bez lodu portem na wschodnim wybrzeżu graniczącym z Morzem Bałtyckim. Port jest uważany za jedną z podstawowych baz dla połączenia Litwy z resztą Europy Wschodniej, zwłaszcza z krajami bałtyckimi.
Z Kłajpedy wypływają promy do Kilonii w Niemczech oraz do Karlshamn w Szwecji, z których oba są stosunkowo długimi przeprawami.

Co można zobaczyć i zrobić w Kłajpedzie?

Port od niedawna robi postępy w branży turystycznej, po remoncie przekształciło go w atrakcyjne nadmorskie miasto. W ciągu ostatniej dekady popularność rejsów wycieczkowych wzrosła w marinie, a terminal statków wycieczkowych znajduje się w samym sercu miasta. Liczne usługi są dostępne dla pasażerów w porcie: postoje taksówek, kafejka internetowa, sklepy z pamiątkami, bary i restauracje są zazwyczaj bardzo zajęty przez cały czas. Dodatkowy terminal został dodany w 2014 r. W celu poprawy konkurencyjności miasta w żegludze rejsowej i rozwoju branży turystycznej.

Turyści spacerując po Kłajpedzie, zauważą wiele różnych rzeźb. Do głównych pamiątek historycznych należą ruiny zamku oraz fortyfikacje z bastionami. Amatorzy przyrody z pewnością wybiorą się na Mierzeję Kurońską - 10min łódką ze starego terminalu. Nie można zapomnieć też o pięknych plażach znajdujących się w okolicach miasta. Plaża Smiltynė została wpisana na listę UNESCO.

Jak poruszać się po Kłajpedzie?

Po mieście możemy poruszać się autobusami, minibusami lub taksówkami

Jak dostac sie do Klaipeda portu promowego

 • Klaipeda adres portu

  Baltijos pr.40, 93239 Klaipeda, Lithuania

 • Klaipeda Zakwaterowanie

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Klaipeda przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą Klaipeda Zakwaterowanie strona na najlepszymi cenami, z największych wyborem noclegów online!