COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Litwa

Litwę charakteryzują jeziora, lasy i barokowa architektura. Głównym portem jest tutaj Kłajpeda położona nad Bałtykiem, skąd wypływają promy do Szwecji do Karlshamn oraz do Kilonii w Niemczech.

Co można zobaczyć i robić na Litwie?

Góra Krzyży (Kryziu Kalnas), w mieście Siauliai,należy do bardzo ciekawych miejsc. W latach 40 Litwini potajemnie przychodzili z pielgrzymką w to miejsce, aby umieścić swój krzyż jako znak lojalności do wiary katolickiej, która była zagrożona przez Sowietów. Natomiast w stolicy kraju Wilnie zobaczymy pięknie zachowane budynki historyczne w różnych stylach architektonicznych, katedrę, Zamek Dolny i Ostrą Bramę. Ostra Brama to brama miejska, w której umieszczony jest obraz matki Bożej Ostrobramskiej wspomnianej w Inwokacji Pana Tadeusza. Stare Miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Naturalne piękno Litwy można podziwiać w Parku Narodowym Aukštaitija z wieloma jeziorami w otoczeniu lasów sosnowych.

Jak poruszać się po Litwie?

Litwa posiada bardzo dobre drogi. W miastach kursują autobusy, a w większych nawet trolejbusy. Krajowa sieć połączeń autobusowych jest o wiele lepsza niż kolejowa.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Litwę?

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Litwę z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Litwę. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 7 przeprawy w tygodniu 13 godz
  • Uzyskaj cenę
  • 5 przeprawy w tygodniu 16 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Litwa opinie

 • "opinia"

  bardzo dobra

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "moja opinia jest ok"

  bardzo dobra obsluga , sprawnie i szybko zaladowane samochody, polecam:

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Z Rostoku do Trelleborga"

  Bardzo przyjemna podróż !

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wrażenia na promie"

  Polecił bym DeriectFeries każdemu kto potrzebuje szybko i sprawnie przedostać się z lądu na ląd . Nie mam żadnych zastrzeżeń co dojakości usług . Polecam .

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Litwa - Trasy i Porty