Rostock
Klaipeda
Promy do Litwa
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Rostock Klaipeda

Rostock Klaipeda polaczenie laczy Niemcy z Litwa. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, TT Line. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 24 godziny 50 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Rostock Klaipeda zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Niemcy do Litwy.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Rostock do Klaipeda?

Czas przeprawy promowej z Rostock do Klaipeda wynosi około 24h 50m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Rostock do Klaipeda i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Rostock do Klaipeda?

Cena promu z Rostock do Klaipeda może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Rostock do Klaipeda wynosi 269 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Rostock a Klaipeda?

Jest 1 operator promowy dla Rostock do Klaipeda i jest to
  • TT Line

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Rostock do Klaipeda?

Zarezerwuj promy z Rostock do Klaipeda poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Jak daleko jest Klaipeda od Rostock?

Odległość pomiędzy Rostock a Klaipeda wynosi około 550 mil morskich.

Rostock - Przewodnik

Rostock to duże niemieckie miasto w regionie Mecklenburg-Vorpommern w północnych Niemczech. Miasto leży nad rzeką Warnow i centrum miasta jest około 12 km na południe od wybrzeża Morza Bałtyckiego. Jednym z najbardziej malowniczych miejsc w Rostocku jest Neuer Markt (Nowy Rynek), z ratuszem, który pierwotnie został zbudowany w 13 wieku w stylu gotyckim z cegły, ale w znacznym stopniu przekształcony w 18 wieku, z barokową fasadą oraz sala bankietowa. Plac zachował również sześć oryginałów, starannie odrestaurowanych domów z 15 i 16 wieku. Inne historyczne domy w stylu hanzeatyckim, które raz graniczyły z placem, zostały zniszczone w nalocie aliantów w 1942 roku i przebudowane w sposób uproszczony. W Rostock znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie, Uniwersytet w Rostocku, który został założony w 1419.

Port Rostock jest największym portem w Niemczech i jednym z najważniejszych w Europie. Promy z portu odpływają do Gedser i Trelleborga.


Klaipeda - Przewodnik

itewski Miasto Kłajpeda jest jedynym portem na Litwie iw rezultacie jego historia i dobrobytu zawsze było związane z morzem.Miasto organizuje coroczne Festiwale lato morze i co dwa lata regat żaglowców. To jest muzeum morskie, wydział morze na miejscowym uniwersytecie i dużych firm przeładunkowych. Od czasu jej utworzenia przez Krzyżaków (jak Memelburg) w 1252 miasto było od reszty Litwy. To był rządzony przez Niemców wraz z resztą Litwy Mniejszej. Nawet jego nazwa litewska "Klaipeda", pierwszy wymieniony w 16 wieku, jest uważana za pejoratywne, czyli "zjadacza chleba". Kłajpeda jest wietrzne miasto z wielu burzliwych dni w roku. Jesienią i zimą, wichury nie są niczym niezwykłym w morskiej bryzy wspólną cechę od kwietnia do września. Śnieg może spaść od października do kwietnia, a zjawisko przypominające jezioro efekt śniegu jest częste. Ciężkie burze śnieżne mogą sparaliżować miasto w zimie, choć port pozostaje w dużej mierze wolne od lodu.

Prom w Kłajpedzie znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i oferuje usługi przewozu pasażerów do Kilonii i Karlshamn.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.