COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Karlshamn - Klaipeda jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Szwecja do Litwy.

Przewoźnicy Promowi - Karlshamn - Klaipeda

    • 7 Sailings Weekly 13 hr
    • Get price

Prom Karlshamn do Klaipeda

Karlshamn Klaipeda polaczenie laczy Szwecja z Litwa. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 13 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Karlshamn Klaipeda zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Karlshamn - Przewodnik

Karlshamn znajduje się w Blekinge, w Szwecji i leży na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Miasto jest małe i urocze, z cichymi uliczkami z mnóstwem dobrze zachowanych budynków drewnianych, małych muzeów, galerii, sklepów i codziennym rynkiem na placu miasta. Odwiedzajacy mogą wybierać pomiędzy różnymi atrakcji wszystkie w zasiegu reki lub wybrać się na wycieczkę autobusem. Port jest jednym z głównych portów handlowych w Szwecji. Karlshamn otrzymał Royal Charter i prawa miejskie w 1664 roku, król Karol X Gustaw, zrealizowal strategiczną lokalizacje w pobliżu Morza Bałtyckiego. W 1666 miasto, które nazwał Karlshamn, czyli port Karla na cześć szwedzkiego króla.

Istnieją regularne połączenia promowe z Karlshamn do Kilonii w Niemczech, Kłajpedy na Litwie i St Petersburgu w Rosji.


Klaipeda - Przewodnik

itewski Miasto Kłajpeda jest jedynym portem na Litwie iw rezultacie jego historia i dobrobytu zawsze było związane z morzem.Miasto organizuje coroczne Festiwale lato morze i co dwa lata regat żaglowców. To jest muzeum morskie, wydział morze na miejscowym uniwersytecie i dużych firm przeładunkowych. Od czasu jej utworzenia przez Krzyżaków (jak Memelburg) w 1252 miasto było od reszty Litwy. To był rządzony przez Niemców wraz z resztą Litwy Mniejszej. Nawet jego nazwa litewska "Klaipeda", pierwszy wymieniony w 16 wieku, jest uważana za pejoratywne, czyli "zjadacza chleba". Kłajpeda jest wietrzne miasto z wielu burzliwych dni w roku. Jesienią i zimą, wichury nie są niczym niezwykłym w morskiej bryzy wspólną cechę od kwietnia do września. Śnieg może spaść od października do kwietnia, a zjawisko przypominające jezioro efekt śniegu jest częste. Ciężkie burze śnieżne mogą sparaliżować miasto w zimie, choć port pozostaje w dużej mierze wolne od lodu.

Prom w Kłajpedzie znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i oferuje usługi przewozu pasażerów do Kilonii i Karlshamn.