Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3247 trasach i z 668 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Finlandia

Finlandia leży w Europie Północnej nad Bałtykiem i jest zaliczana do krajów skandynawskich. Państwo kojarzy się przed wszystkim z Laponią, gdzie mieszka Św. Mikołaj i gdzie można zobaczyć Zorzę Polarną. Z Finlandii pochodzą także Muminki.

Co można zobaczyć i robić we Finlandii?

Zwiedzanie Finlandii najłatwiej rozpocząć w stolicy w Helsinkach. Znajdują się tam dwa termianle promowe położone blisko centrum, które obsługują promy z Szwecji, Estonii, Wysp Alandzkich. Dopływając do stolicy zobaczymy urokliwe małe wysepki zwane szkierami. Na placu senackim znajdziemy ikoniczną białą katedrę oraz inne budynki w stylu secesyjnym. Koniecznie trzeba odwiedzić teź twierdzę Suomenlinna. Fani Muminków z pewnością wybiorą się do parku Moomin World położonego na Wyspie Kailo, ok.17km na zachód od Turku. Przebywając poza terenami miejskimi, Finlandia oferuje ciszę i spokój na łonie natury w otoczeniu dziewiczych jezior i lasów. Jeśli odwiedzisz Św. Mikołaja w magicznej wiosce Santa Claus Village w Rovaniemi, to możesz mieć także szczęście zobaczyć Zorzę Polarną.

Jak się poruszać po Finlandii?

Finlandia posiada bardzo dobrze rozwinięty transport. Linie kolejowe i autokarowe łączą większe miasta. W Helsinkach kursują tramwaje. Najbardziej popularny jest transport drogowy.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Sardynię?

Do Finlandii kursują promy z Szwecji, Estonii, Wysp Alandzkich. Polacy najchętniej podróżują na trasie z Estonii, Tallinn - Helsinki.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Finlandii z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do Finlandii Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Finnlines
  • Uzyskaj cenę
 • Eckerö Line
  • Uzyskaj cenę
 • Viking Line
  • Uzyskaj cenę
 • Tallink Silja
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Finlandia - Trasy i Porty