Aland

Porownaj promy z Wyspy Alandzkie do Finlandia

Wyspy Alandzkie oferuje liczne połączenia promowe do Finlandia. Promy obecnie łączą 2 Porty w Wyspy Alandzkie z 3 Porty w Finlandia.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 4 ferry routes, które są operowane przez 3 firmy promowe w tym Tallink Silja, Viking Line i Finnlines. Najkrótszy rejs trwa około 4 godzina 5 minuta (Turku).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Wyspy Alandzkie do Finlandia, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Alandzkie do Finlandia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Alandzkie do Finlandia

Wyspy Alandzkie - przewodnik:

Aland to autonomiczny region Finlandii na Morzu Baltyckim, w Zatoce Botnickiej po jej polnocnej stronie. Wyspy Alandzkie to archipelag, ktory stanowi najmniejszy region Finlandii, stanowiacy 0,5% powierzchni i ludnosci.

Polozenie geograficzne Wysp Alandzkich stawia obszar w pozycji o wysokim znaczeniu strategicznym. Wyspy sa zarowno wejsciem do portu w Sztokholmie jak i Zatoki Botnickiej, poniewaz znajduja sie w poblizu Zatoki Finskiej.

Finlandia - przewodnik:

Finlandia to kraj oraz największy półwysep w północnej Europie, graniczący ze Szwecją na zachodzie i Rosją na wschodzie.

"Kraina tysiąca jezior" (ich liczba to w rzeczywistości około 187 tysięcy), znana jest również jako "krainy tysiąca wysp", co czyni ją jednym z prawdziwych europejskich wielkich bezdroży. Ponadto oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania kajakarstwa.

Stolica kraju, Helsinki, położona jest na południowym wybrzeżu i jest zdecydowanie najbardziej zaludnionym obszarem w Finlandii. Stolica oferuje sztukę na najwyższym poziomie oraz innowacyjną kulturę gastronomiczną. Wysoko wykwalifikowani kucharze serwują lokalne specjały w lokalach gastronomicznych na terenie całego miasta.

Podróż promem to świetny sposób, aby dotrzeć do fińskich wybrzeży. Istnieją liczne połączenia ze Szwecji przez Zatokę Botnicką, z Europy Wschodniej przez Zatokę Fińską oraz z Niemiec przez Morze Bałtyckie. Trasy te obsługiwane są przez znakomite firmy promowe, posiadające duże floty złożone z luksusowych statków.