Mariehamn do Turku Prom

Mariehamn Turku trasa promowa laczy Wyspy Alandzkie z Finlandia i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Tallink Silja obsluguje do 7 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 5 godziny 30 minuty gdy Viking Line serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 5 godz 25 min.

To daje 14 przeplyniecia tydzien na trasie Mariehamn Turku pomiedzy Wyspy Alandzkie i Finlandia. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Mariehamn do Turku Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Alandzkie do Finlandii.

Mariehamn - Turku Armatorzy Promowi

  • Tallink Silja
    • 7 przeprawy w tygodniu 5 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Viking Line
    • 7 przeprawy w tygodniu 5 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Mariehamn Turku

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Mariehamn Turku to samochod + 2 pasazerów.

Mariehamn Przewodnik

Mariehamn jest stolicą Aland która jest autonomicznym terytorium pod fińskia suwerennościa. Odwiedzający miasto znajda większość sklepów i restauracji w mieście na deptaku Torggatan w centrum miasta. Siedziba władzy, Sjalvstyrelsegarden, także jest na placu i składa się z parlamentu Wysp Alandzkich i samorząd województwa, ratusza i budynków rządowych. Jest pomnik Tsarinna Maria Aleksandrowna, który dał jej nazwę w 1861, znajduje się na zboczu prowadzącym do miasta. W mieście jest wiele budynków zaprojektowanych przez fińskiego architekta Lars Sonck, który przeniósł się do Aland jako dziecko. Jego budynki obejmują kościół Mariehamn, główny budynek Aland Morskiego College i ratusz, wszystkie zbudowane w pierwszej połowie 20 wieku. Hilda Hongell zaprojektowal także kilka budynków, choć tylko kilka pozostalo nienaruszone.

Mariehamn znajduje się na półwyspie i ma dwa główne porty, jeden na wschodnim brzegu i jeden na zachodnim brzegu. Zachodni port jest międzynarodowy, który ma codzienne usługi do Szwecji, Estonii i Finlandii kontynentalnej. Wschodni port oferuje jeden z największych marin w Skandynawii.

Turku Przewodnik

Fińskie miasto Turku jest najstarszym miastem w Finlandii i faktycznie kiedyś stolicą fiński, choć teraz jest piątym co do wielkości miasto kraju. Mimo, że bardzo niewielu średniowiecznych atrakcji pozostają w Turku, miasto z powodzeniem udało się utrzymać silny charakter historyczny i różne eksponaty archeologiczne znajdują się w swoich muzeach. Latem Turku są szczególnie żywy i jest to doskonała okazja do odwiedzenia miasta, kiedy tłumy raczej naturalny gromadzą się wokół brzegów nad brzegiem rzeki (Aura), wielu łodzie zacumowane w samym sercu miasta, i tętniącego życiem portu przodu ,Centralny plac rynkowy Kauppatori jest również centrum aktywności w Turku i odgrywa ważną rolę w lokalnej turystyki i towarzyskich. Kilka zabytków w mieście są bardziej spektakularne i przyciągające wzrok, niż zamek w Turku samego, który szczyci się nie mniej niż dwie lochy i pochodzi z drugiej części 13 wieku. Równie słynna jest Katedra w Turku, który jest zaliczany do najbardziej znaczących kościołów Finlandii i zawiera wiele ciekawych kapliczek.