Mariehamn do Helsinki Prom

Mariehamn Helsinki trasa promowa laczy Wyspy Alandzkie z Finlandia i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Tallink Silja obsluguje do 7 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 10 godziny gdy Viking Line serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 10 godz 20 min.

To daje 14 przeplyniecia tydzien na trasie Mariehamn Helsinki pomiedzy Wyspy Alandzkie i Finlandia. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Mariehamn do Helsinki Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Alandzkie do Finlandii.

Mariehamn - Helsinki Armatorzy Promowi

  • Tallink Silja
    • 7 przeprawy w tygodniu 10 godz
    • Uzyskaj cenę
  • Viking Line
    • 7 przeprawy w tygodniu 10 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Mariehamn Helsinki

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Mariehamn Helsinki to samochod + 2 pasazerów.

Mariehamn Przewodnik

Mariehamn jest stolicą Aland która jest autonomicznym terytorium pod fińskia suwerennościa. Odwiedzający miasto znajda większość sklepów i restauracji w mieście na deptaku Torggatan w centrum miasta. Siedziba władzy, Sjalvstyrelsegarden, także jest na placu i składa się z parlamentu Wysp Alandzkich i samorząd województwa, ratusza i budynków rządowych. Jest pomnik Tsarinna Maria Aleksandrowna, który dał jej nazwę w 1861, znajduje się na zboczu prowadzącym do miasta. W mieście jest wiele budynków zaprojektowanych przez fińskiego architekta Lars Sonck, który przeniósł się do Aland jako dziecko. Jego budynki obejmują kościół Mariehamn, główny budynek Aland Morskiego College i ratusz, wszystkie zbudowane w pierwszej połowie 20 wieku. Hilda Hongell zaprojektowal także kilka budynków, choć tylko kilka pozostalo nienaruszone.

Mariehamn znajduje się na półwyspie i ma dwa główne porty, jeden na wschodnim brzegu i jeden na zachodnim brzegu. Zachodni port jest międzynarodowy, który ma codzienne usługi do Szwecji, Estonii i Finlandii kontynentalnej. Wschodni port oferuje jeden z największych marin w Skandynawii.

Helsinki Przewodnik

Helsinki to stolica Finlandii, położony w południowej części kraju i leży na brzegu Zatoki Fińskiej. Jest to kompaktowy miasta łatwo dotrzeć pieszo. Projektowanie, architektura, kultura i zakupy są pokrywane jak są duże obszary park, lasy, jeziora i wybrzeże z licznymi wyspami.Największe muzeum historyczne w Helsinkach jest Muzeum Narodowe w Finlandii, który zawiera ogromną kolekcję od czasów prehistorycznych aż do 21 wieku.Sam budynek muzeum, krajowych romantycznym stylu neomedieval zamku, jest atrakcją turystyczną samą w sobie. Innym ważnym muzeum historyczne w mieście jest Muzeum Miasta Helsinek, który wprowadza gości do 500-letniej historii Helsinek.Uniwersytet w Helsinkach również wiele znaczących muzeów, w tym Muzeum Uniwersytetu i Muzeum Historii Naturalnej.

Nie są codzienne usługi promowe do Helsinek z Estonii, Szwecji i Niemiec. Wszystkie firmy promowe oferują również możliwość podjęcia z samochodem. Helsinki można dotrzeć promem także z Rosji, jak i Polski.