Szwecja

Jak zarezerwować promy z Szwecja na Wyspy Alandzkie

Szwecja oferuje liczne połączenia promowe na Wyspy Alandzkie. Promy obecnie łączą 3 porty w Szwecja z 3 porty w Wyspy Alandzkie.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 5 Trasy, które są operowane przez 4 firmy promowe w tym Tallink Silja, Viking Line, Finnlines & Eckerö Linjen. Najkrótszy rejs trwa około 1 godzina 45 minuty (Grisslehamn do Eckero).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Szwecja na Wyspy Alandzkie, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Szwecja do Wyspy Alandzkie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Szwecja do Wyspy Alandzkie

Szwecja - przewodnik:

Szwecja jest największym krajem w Europie Północnej. Graniczy z Norwegią na zachodzie i z Finlandią na wschodzie.

Kraj jest znany z pięknych krajobrazów. Stolica Szwecji - Sztokholm to szybko rozwijające się miasto, posiadające 14 wysp połączonych 57 mostami, gdzie jest miastem mody i zabytkowych dzielnic.

Na północy kraju znajdziesz krainy pokryte śniegiem, z pięknymi górami, lasami i reniferami. Nie można też zapomnieć o spektakularnej Zorzy Polarnej.

Porty w Szwecji oferują liczne połączenia promowe, dzięki którym zwiedzisz sąsiadujące kraje nadbałtyckie w tym Polskę.

Wyspy Alandzkie - przewodnik:

Aland Wyspa(lub Aland)jest szwedzkim autonomiczny regionem w Finlandii, polozony w samym sercu Skandynawii pomiedzy Sztokholmem, a Helsinkami na Morzu Baltyckim.

Razem z 6700 wyspami, Alanchwali sie za mix szwedzkiej, finlandzkiej i rosyjskiej kultury. Okolo 90% populacji pozostaje na glownej wyspie lub "Fasta Aland" lokalnie. Glownym miestem jest Mariehamn, obok innych miescin jak Godby lub Eckero.

Mozesz dostac sie lotem na Aland wyspe z Finalndii lub Szwecji, jednak wielu turystow woli podroz promem, jako , ze widoki sa przepiekne.

Promy stosowane na tych przejsciach sa jednymi z najbardziej luksusowych w eksploatacji wiec podroz jako srodek transportu z punktu A do punktu B.