Turku do Langnas Prom

Turku Langnas trasa promowa laczy Finlandia z Wyspy Alandzkie i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Tallink Silja obsluguje do 7 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 4 godziny 25 minuty gdy Viking Line serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 4 godz 10 min.

To daje 14 przeplyniecia tydzien na trasie Turku Langnas pomiedzy Finlandia i Wyspy Alandzkie. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Turku do Langnas Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Finlandia na Wyspy Alandzkie.

Turku - Langnas Armatorzy Promowi

  • Tallink Silja
    • 7 przeprawy w tygodniu 4 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę
  • Viking Line
    • 7 przeprawy w tygodniu 4 godz 10 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Turku Langnas

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Turku Langnas to samochod + 2 pasazerów.

Turku Przewodnik

Turku to miasto położone na południowo-zachodnim wybrzeżu Finlandii i leży u ujścia rzeki Aura. Historia miasta sięga 13 wieku, co czyni go najstarszym miastem Finlandii i był w pewnym momencie najważniejszym centrum ludności w kraju. W latach 1809 i 1812 w Turku w Finlandii był stolica i największym miastem w Finlandii do końca 1840.

Chociaż Turku dziś nie ma tego samego poziomu o znaczeniu krajowym jak kiedyś, nadal jest stolicą regionu i ważną bazą dla handlu w Europie północnej. Miasto było miejscem wielu z najważniejszych wydarzeń w Finlandii i miał znaczący wpływ historii kraju. Turku otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2011 roku wraz z estońskim miastem Tallin.

Ze względu na swoje położenie, Turku jest chlubnym portem handlowym i pasażerskim z ponad 3. milionami pasażerów podróżujących przez port każdego roku do Sztokholmu i Mariehamn.

Langnas Przewodnik

Miasto Rybackie i ort z Langnas znajduje sie na wschodniej stronie Lumperland na wschodnim kontynencie Aland. Na poczatku 1960 roku, Silja Line zostal zbudowany terminal promowy w Långnäs, zaprojektowany przez architekta Bengt Lundsten.Terminal byl w uzyciu 1965-1975, a nastepnie zamkniety i usuniety w 1993 roku nowy terminal zostal wybudowany w 1999 roku, aby pomiescic duze promy wycieczkowe na trasie Sztokholm-Turku. Jest on stosowany jako alternatywa dla Mariehamn portu na polaczeniach z malym ruchem pasażerskim do Wysp Alandzkich.Kosciol Lumperland, ktory poswiecony jest św Andrzeja, to najstarszy zachowany drewniany koscioł w regionie i siega 1720.

Z miejskiego portu, promy odplywaja do Sztokholmu i Turku. Check in zaczyna sie na 30 minut przed wyplywem i 1 godzine przed wyplywem do Turku.