Turku do Mariehamn Prom

Turku Mariehamn trasa promowa laczy Finlandia z Wyspy Alandzkie i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Tallink Silja obsluguje do 7 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 5 godziny 20 minuty gdy Viking Line serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 5 godz 25 min.

To daje 14 przeplyniecia tydzien na trasie Turku Mariehamn pomiedzy Finlandia i Wyspy Alandzkie. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Turku do Mariehamn Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Finlandia na Wyspy Alandzkie.

Turku - Mariehamn Armatorzy Promowi

  • Tallink Silja
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 5 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę
  • Viking Line
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 5 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Turku Mariehamn

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Turku Mariehamn to samochod i 2 pasazerów.

Turku Przewodnik

Turku to miasto położone na południowo-zachodnim wybrzeżu Finlandii i leży u ujścia rzeki Aura. Historia miasta sięga 13 wieku, co czyni go najstarszym miastem Finlandii i był w pewnym momencie najważniejszym centrum ludności w kraju. W latach 1809 i 1812 w Turku w Finlandii był stolica i największym miastem w Finlandii do końca 1840.

Chociaż Turku dziś nie ma tego samego poziomu o znaczeniu krajowym jak kiedyś, nadal jest stolicą regionu i ważną bazą dla handlu w Europie północnej. Miasto było miejscem wielu z najważniejszych wydarzeń w Finlandii i miał znaczący wpływ historii kraju. Turku otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2011 roku wraz z estońskim miastem Tallin.

Ze względu na swoje położenie, Turku jest chlubnym portem handlowym i pasażerskim z ponad 3. milionami pasażerów podróżujących przez port każdego roku do Sztokholmu i Mariehamn.

Mariehamn Przewodnik

Mariehamn jest stolicą Aland która jest autonomicznym terytorium w fińskiego zwierzchnictwa. Miasto i port jest łatwy do zwiedzania na piechotę, rowerem lub autobusem. Jest to dziesięć minut spacerem od jednego portu do drugiego. Gdzie promy przybyć w Västerhamn gdzie cztery wózki bark i statek żaglowy Pommern znajduje się poniżej Wysp Alandzkich Muzeum Morskiego przez Badhusparken.Boulevard Esplanaden, aleja wyłożona lipami, biegnie od Västerhamn do Österhamn z parady w środku pola. Kościół św Goran jest w połowie drogi wzdłuż ulicy, a od strony północnej kilka starych domów armatorów widać. Większość miejskich sklepów i wiele restauracji i kawiarni znajdują się na deptaku w centrum Mariehamn Torggatan. Kwadratowe domy siedziba władzy, Självstyrelsegården, która obejmuje Wysp Alandzkich parlament i rząd prowincji, ratusz i budynek rządowy. Na stoku aż do ratusza znajduje się pomnik Tsarinna Maria Aleksandrowna, który dał jej nazwę do nowo założonego Miasto w 1861 roku.

Mariehamn znajduje się na półwyspie i ma dwa główne porty, jeden na wschodnim brzegu i jeden na zachodnim brzegu. Oba porty pozostają wolne od lodu przez prawie cały rok i oba są dla pływów.Western Harbour jest międzynarodowa portu, który ma codzienne usługi do Szwecji, Estonii i Finlandii kontynentalnej.Wschodnia Port dysponuje jednym z największych marin w Skandynawii.