Estonia

Jak zarezerwowac promy z Estonia do Finlandii

Sa 2 trasy dzialajacych pomiedzy Estonia i Finlandia oferujac w sumie 91 przepraw w tygodniu. Tallink Silja operuje 2 tras, Tallinn do Helsinki dziala 6 razy dziennie & Tallinn do Mariehamn okolo 7 razy w tygodniu. Viking Line operuje 1 trasa, Tallinn do Helsinki ktory dziala 3 razy dziennie. Eckerö Line operuje 1 trasa, Tallinn do Helsinki ktory dziala 3 razy dziennie.

Jako ze dlugosc oraz czestotliwosc polaczen na niektorych trasach moze sie roznic, proponujemy wyszukanie aktualnych polaczen z Estonia do Finlandii aby uzyskac najswiezsze informacje.

Mapa połączeń promowych z Estonia do Finlandia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Estonia do Finlandia

o Estonia:

Estonia jest malym krajem w polnocno-wschodniej Europie z prawie 2000 wyspamii wysepkami na Morzu Baltyckim.

Estonia wygrala swiatowy "kierunek" w 2016 przez przewodnika turystycznego Lonely Planet uwazany za jednego z najbardziej zielonych krajow na swiecie.Estonia rozwija sie.

Stolica Tallinn jest jednym z uroczych miast, charakteryzuje sie swoja twierdza, barokowa architektura i licznymi restauracjami.Ponadto, oprocz wspanialych miast, okolo polowa kraju kraju jest przez zarosnieta przez lasy i puszcze dziewicze, w tym kilka okolic UNESCO.

Estonia jest bardzo dobrze polaczona promowo z innymi krajami, takimi jak Skandynavia i Rosja. Czeste rejsy sa dostepne przezMorze Baltyckie i Zatoka Finska, wszystkie obslugiwane przez wiodoce firmy promowe.

o Finlandia:

Finlandia to kraj oraz największy półwysep w północnej Europie, graniczący ze Szwecją na zachodzie i Rosją na wschodzie.

"Kraina tysiąca jezior" (ich liczba to w rzeczywistości około 187 tysięcy), znana jest również jako "krainy tysiąca wysp", co czyni ją jednym z prawdziwych europejskich wielkich bezdroży. Ponadto oferuje barzo dobre warunki do uprawiania kajakarstwa.

Stolica kraju, Helsinki, położona jest na południowym wybrzeżu i jest zdecydowanie najbardziej zaludnionym obszarem w Finlandii. Stolica oferuje sztukę na najwyższym poziomie oraz innowacyjną kulturę gastronomiczną. Wysoko wykwalifikowani kucharze serwują lokalne specjały w lokalach gastronomicznych na terenie całego miasta.

Podróż promem to świetny sposób, aby dotrzeć do fińskich wybrzeży. Istnieją liczne połączenia ze Szwecji przez Zatokę Botnicką, z Europy Wschodniej przez Zatokę Fińską oraz z Niemiec przez Morze Bałtyckie. Trasy te obsługiwane są przez znakomite firmy promowe, posiadające duże floty złożone z luksusowych statków.