Estonia

Jak zarezerwować promy z Estonia do Finlandii

3 trasy łączą Estonia i Finlandia oferując w sumie 19 przepłynięć dziennie. Tallink Silja oferuje 3 tras, Tallinn do Helsinki dziala 7 razy dziennie, Tallinn do Mariehamn okolo 7 razy w tygodniu & Muuga do Vuosaari okolo 11 razy w tygodniu. Viking Line oferuje 2 tras, Tallinn do Helsinki dziala 15 razy w tygodniu & Tallinn do Mariehamn okolo 1 raz w tygodniu. Eckerö Line oferuje 2 tras, Tallinn do Helsinki dziala 3 razy dziennie & Muuga do Vuosaari okolo 3 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Estonia do Finlandii zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Estonia do Finlandia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Estonia do Finlandia

Estonia - przewodnik:

Estonia jest małym krajem w północno-wschodniej Europie z prawie 2000 wysepkami na Morzu Bałtyckim.

W 2016 Lonley Planet uznało Estonię za światowy "kierunek". Jest to jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie.

Stolica Tallinn posiada urokliwą starówkę z twierdzą oraz ciekawe barokowe zabytki.

Estonia posiada liczne połączenia promowe ze Skandynawią oraz z Rosją.

Finlandia - przewodnik:

Finlandia to kraj oraz największy półwysep w północnej Europie, graniczący ze Szwecją na zachodzie i Rosją na wschodzie.

"Kraina tysiąca jezior" (ich liczba to w rzeczywistości około 187 tysięcy), znana jest również jako "krainy tysiąca wysp", co czyni ją jednym z prawdziwych europejskich wielkich bezdroży. Ponadto oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania kajakarstwa.

Stolica kraju, Helsinki, położona jest na południowym wybrzeżu i jest zdecydowanie najbardziej zaludnionym obszarem w Finlandii. Stolica oferuje sztukę na najwyższym poziomie oraz innowacyjną kulturę gastronomiczną. Wysoko wykwalifikowani kucharze serwują lokalne specjały w lokalach gastronomicznych na terenie całego miasta.

Podróż promem to świetny sposób, aby dotrzeć do fińskich wybrzeży. Istnieją liczne połączenia ze Szwecji przez Zatokę Botnicką, z Europy Wschodniej przez Zatokę Fińską oraz z Niemiec przez Morze Bałtyckie. Trasy te obsługiwane są przez znakomite firmy promowe, posiadające duże floty złożone z luksusowych statków.