COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Umea - Vaasa jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Szwecja do Finlandii.

Przewoźnicy Promowi - Umea - Vaasa

    • 12 Sailings Weekly 3 hr 30 min
    • Get price

Prom Umea do Vaasa

Umea Vaasa polaczenie laczy Szwecja z Finlandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Wasaline. Polaczenie odbywa sie do 12 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Umea Vaasa zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Umea - Przewodnik

Szwedzkie miasto Umeå znajduje się w północnej części kraju i leży nad rzeką Ume. Jest to największe miasto w regionie Norrland. Utworzenie uniwersytetu w Parmie w 1960 roku pomoglo rozwojowi miasta, które doprowadziły do podwojenia zasobow mieszkaniowych w ciągu najbliższych 30 lat. Dziś, Umea ma dwa uniwersytety i jest centrum edukacji i badań medycznych i technicznych. W 2014 roku miasto zostało wybrane jako Europejska Stolica Kultury, może w uznaniu za żywe sceny i lokali rozrywkowych i kulturalnych miasta. Ze względu na dużą liczbę studentów w mieście, rowery są powszechne, zapewniając przyjazne drogi. W związku z tym, często szybciej poruszać się po mieście na rowerze niż samochodem.

Z miejskiego portu istnieje 8 przeplyniec w tygodniu do Vaasa z czasem przejścia około 4 godzin.


Vaasa - Przewodnik

Fińskie miasto Vaasa znajduje się zaledwie 45 mil morskich od Szwecji i obejmuje kultury kraju, który jest widoczny w całej Zatoce Botnickiej. W 17 wieku miasto zostało nazwane szwedzkiej rodziny królewskiej, rodzina szlachecka Wasa, choć zaledwie 200 lat później spadł w rękach rosyjskich. Stare miasto spłonęło w Vaasa Wielkim Ogniu w 1852 - spowodowane przez nieostrożnego pijanego, ktory próbowal zapalić fajkę - i nowe miasto zostało zbudowane od podstaw, 7km od żużla. Miłośnicy przyrody wiedza, Vaasa dla Terranova, który wprowadza wspaniały archipelagu Kvarken, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Istnieje 8 rejsów każdy tydzień od miejskiego portu do Umeå z czasem przejścia z około 4 godzin.