Umea do Vaasa Prom

Umea Vaasa polaczenie laczy Szwecja z Finlandia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Wasaline. Polaczenie odbywa sie do 8 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Umea Vaasa zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Umea do Vaasa Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Szwecja do Finlandii.

Umea - Vaasa Armatorzy Promowi

  • Wasaline
    • 8 Cotygodniowe Przeprawy 4 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Umea Vaasa

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Umea Vaasa to samochod i 2 pasazerów.

Umea Przewodnik

Szwedzkie miasto Umeå znajduje się w północnej części kraju i leży nad rzeką Ume. Jest to największe miasto w regionie Norrland. Utworzenie uniwersytetu w Parmie w 1960 roku pomoglo rozwojowi miasta, które doprowadziły do podwojenia zasobow mieszkaniowych w ciągu najbliższych 30 lat. Dziś, Umea ma dwa uniwersytety i jest centrum edukacji i badań medycznych i technicznych. W 2014 roku miasto zostało wybrane jako Europejska Stolica Kultury, może w uznaniu za żywe sceny i lokali rozrywkowych i kulturalnych miasta. Ze względu na dużą liczbę studentów w mieście, rowery są powszechne, zapewniając przyjazne drogi. W związku z tym, często szybciej poruszać się po mieście na rowerze niż samochodem.

Z miejskiego portu istnieje 8 przeplyniec w tygodniu do Vaasa z czasem przejścia około 4 godzin.

Vaasa Przewodnik

Fińskie miasto Vaasa znajduje się zaledwie 45 mil morskich od Szwecji i obejmuje kultury kraju, który jest widoczny w całej Zatoce Botnickiej. W 17 wieku miasto zostało nazwane szwedzkiej rodziny królewskiej, rodzina szlachecka Wasa, choć zaledwie 200 lat później spadł w rękach rosyjskich. Stare miasto spłonęło w Vaasa Wielkim Ogniu w 1852 - spowodowane przez nieostrożnego pijanego, ktory próbowal zapalić fajkę - i nowe miasto zostało zbudowane od podstaw, 7km od żużla. Miłośnicy przyrody wiedza, Vaasa dla Terranova, który wprowadza wspaniały archipelagu Kvarken, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Istnieje 8 rejsów każdy tydzień od miejskiego portu do Umeå z czasem przejścia z około 4 godzin.