Prom Klaipeda do Travemunde

Klaipeda Travemunde polaczenie laczy Litwa z Niemcy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, TT Line. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 25 godziny 35 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Klaipeda Travemunde zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Klaipeda - Travemunde

  • TT Line
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 25 godz 35 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Klaipeda Travemunde

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Klaipeda Travemunde to samochod + 2 pasażerów.

Klaipeda - Przewodnik

Klaipeda to miasto na Litwie, położone u ujścia rzeki Dane w miejscu, gdzie wpada do Morza Bałtyckiego i jest trzecim co do wielkości miastem na Litwie.Miasto ma bogata i zróżnicowana przeszłość będąc pod panowaniem Prus Książęcych, Cesarstwa Niemieckiego i Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w różnych punktach w swojej historii. dziedzictwo tego miasta uczynił to ciekawe miejsce do zwiedzenia, z jego najważniejszymi atrakcjami położonych centrum miasta. Niektóre starsze budynki w mieście mają malowniczą konstrukcję muru pruskiego, podobną do tej w Niemczech, Francji, Anglii, Danii i południowej Szwecji.

Port miasta jest przede wszystkim wolny od lodu i odgrywa bardzo ważną rolę w sieci transportowej przez Litwę w kraju połączeń lądowych, morskich i kolejowe szlaki ze wschodu na zachód. Jako i ma obsługi ruchu pasażerskiego, port jest przeznaczony także dla ładunków i obejmuje szereg firm przeładunkowych, remontu statków i placów budowy statku.

Prom w Kłajpedzie znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i oferuje usługi przewozu pasażerów do Kilonii i Karlshamn.

Travemunde - Przewodnik

Niemieckie miasto Lubeka to szczególnie malownicza miejscowość, słynąca z licznych budowli gotyckich, a także smacznego marcepanu. Lubeka znana jest z ikonicznej i bajkowej 15-wiecznej bramy Holstentor. Średniowieczne zabytki miasta w tym ratusz czy katedra zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wiele z nich mieści się w obrębie starówki "Altstadt '. Część miasta otoczona jest rzeką Trave. Port nad Bałtykiem znajduje się w dzielnicy Travemünde, która oferuje dla zwiedzających piękne piaszczyste plaże.