Klaipeda do Kilonia Prom

Klaipeda Kilonia polaczenie laczy Litwa z Niemcy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, DFDS Seaways. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 20 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Klaipeda Kilonia zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Klaipeda - Kilonia Armatorzy Promowi

  • DFDS Seaways
    • 7 Cotygodniowe Przeprawy 20 godz
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Klaipeda Kilonia

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Klaipeda Kilonia to samochod i 2 pasazerów.

Klaipeda Przewodnik

Klaipeda to miasto na Litwie, położone u ujścia rzeki Dane w miejscu, gdzie wpada do Morza Bałtyckiego i jest trzecim co do wielkości miastem na Litwie.Miasto ma bogata i zróżnicowana przeszłość będąc pod panowaniem Prus Książęcych, Cesarstwa Niemieckiego i Socjalistycznej Republiki Radzieckiej w różnych punktach w swojej historii. dziedzictwo tego miasta uczynił to ciekawe miejsce do zwiedzenia, z jego najważniejszymi atrakcjami położonych centrum miasta. Niektóre starsze budynki w mieście mają malowniczą konstrukcję muru pruskiego, podobną do tej w Niemczech, Francji, Anglii, Danii i południowej Szwecji.

Port miasta jest przede wszystkim wolny od lodu i odgrywa bardzo ważną rolę w sieci transportowej przez Litwę w kraju połączeń lądowych, morskich i kolejowe szlaki ze wschodu na zachód. Jako i ma obsługi ruchu pasażerskiego, port jest przeznaczony także dla ładunków i obejmuje szereg firm przeładunkowych, remontu statków i placów budowy statku.

Prom w Kłajpedzie znajduje się w południowo-zachodniej części miasta i oferuje usługi przewozu pasażerów do Kilonii i Karlshamn.

Kilonia Przewodnik

Niemieckie miasto Kiel znajduje się w południowo-wschodniej części Półwyspu Jutlandzkiego i leży nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Miasto położone jest około 90 km na północ od Hamburga i jest jednym z głównych węzłów morskich w Niemczech. Kilonia jest jednym z tradycyjnych domów floty bałtyckiej niemieckiej marynarki wojennej, i nadal jest głównym centrum przemysłu stoczniowego. Kilonia jest również ważnym węzłem transportu morskiego, dzięki swojej lokalizacji na fiord Kiel (Kieler Förde) i najbardziej ruchliwa sztuczną drogą wodną na świecie, Kanał Kiloński (Nord-Ostsee-Kanal). Wiele promów pasażerskich do Szwecji, Norwegii, Rosji i innych krajach działają od miejskiego portu. Dziś, Kilonia port jest ważnym przystankiem na drodze do statków wycieczkowych zwiedzac Morze Bałtyckie.

Dla osób chcących zwiedzić miasto, Kiel posiada także wiele muzeów, w tym zoologiczne, geologicznych, historycznych, dzieł sztuki, przemysłowe i muzeów wojskowych. Godne uwagi jest Stadt- und Schifffahrtsmuseum Warleberger Hof (Miasto i Muzeum Morskie), która należy do stowarzyszenia Museen am Meer.