Helsinki do Travemunde Prom

Helsinki Travemunde polaczenie laczy Finlandia z Niemcy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Finnlines. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 29 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Helsinki Travemunde zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Helsinki - Travemunde Armatorzy Promowi

  • Finnlines
    • 7 przeprawy w tygodniu 29 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Helsinki Travemunde

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Helsinki Travemunde to samochod + 2 pasazerów.

Helsinki Przewodnik

Helsinki są stolicą Finlandii i znajduje się w regionie Uusimaa w południowej Finlandii, na brzegu Zatoki Fińskiej. Miasto jest około 80 km na północ od Talina w Estonii, 400 km na północny-wschód od Sztokholmu w Szwecji i 300 km na zachód od St Petersburga w Rosji. Miasto jest głównym centrum politycznym, finansowym, handlowym i kulturalnym w Finlandii i jest uważany za jednego z wazniejszych miast polnocnej Europy.

Jest wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w Helsinkach. Muzeum Narodowe w Finlandii, największe muzeum w Helsinkach, ma dużą kolekcję historycznych czasów prehistorycznych aż do dnia dzisiejszego. Muzeum mieści się w neomedievalnym zamku, który jest sam w sobie atrakcją turystyczną. Inne muzea w mieście to Muzeum Miasta Helsinki, fińska National Gallery i Muzeum Wzornictwa.

Port w Helsinkach jest największym portem w Finlandii oraz drugim co do wielkości w krajach skandynawskich. Istnieją trzy porty i 6 terminali pasażerskich, ktore obsluguja ponad dziewięć milionów pasażerów rocznie. Promy pływają codziennie do Sztokholmu w Szwecji, Travemünde w Niemczech i Tallinna w Estonii.

Travemunde Przewodnik

Niemieckie miasto Lubeka to szczególnie malownicza miejscowość słynie z licznych budowli gotyckich, a także jej smaczne marcepanu. Jest to chyba najbardziej znana z kultowego 15-wiecznej bramy Holstentor, który szczyci się prawdziwy wygląd bajki, z dwoma cylindrycznymi wieżami. Za Lubeck Holstentor, miasto średniowiecznego uroku czeka na odwiedzających, gdzie będą odkrywać wiele zabytkowych budynków, tak wiele w tym, że Lubeka został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO od połowy 1980 roku. Wiele z najlepszych zwiedzanie w Lubece leży w obrębie Starego Miasta, znany po prostu jako "Altstadt '.Część miasta otoczona jest rzeką Trave, w odległości krótkiego spaceru od zarówno dworzec kolejowy (Hauptbahnhof) i dworca autobusowego. W pobliżu, ogromny prom leży nad Morzem Bałtyckim, w dzielnicy Travemünde, gdzie znajduje się również kilka miłych piaszczyste beachfronts i prawdziwą atmosferę nadmorskiej turystyki. Około Lubeki i jego wielu placu znajdziesz szereg historycznych atrakcji turystycznych i znanych zabytków. Szczególnie interesujące jest 13-wieczny ratusz (Rathaus), pięknyDom (Katedra w Lubece), wspaniały pałacowy architektura Rantzau Castle (Schloss Rantzau) i Geist Szpital Heiligen, najstarszy szpital w Niemczech sięga 1227.