Zarezerwuj Oslo Prom

Port Oslo w Norwegia posiada wiele polaczen w tym do Frederikshavn, Kopenhaga & Kilonia. Z wyborem do 21 przeprawy w tygodniu, port Oslo laczy Norwegia z Dania & Niemcy.

Czas przeplyniec waha sie od 11 godziny 45 minuty na Frederikshavn do 20 godziny na Kilonia.

Informacje o przeplynieciach roznia sie od pory roku, dlatego polecamy wejsc na strone Oslo gdzie znajduja sie informacje na zywo.

Oslo Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Oslo Alternatywny Prom

Oslo Obsluga Promu

 • Stena Line
  • 7 przeprawy w tygodniu 11 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę
 • DFDS Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 17 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Color Line
  • 7 przeprawy w tygodniu 20 godz
  • Uzyskaj cenę

Oslo Przewodnik

Port Oslo jest malowniczo położony we fiordzie na południowo - wschodnim wybrzeżu Norwegii. Z Oslo wypływają promy do portów w Niemczech i Danii, obsługując rocznie około 7 mln pasażerów.

Co można zobaczyć i zrobić w Oslo?

Tysiące ludzie przeprowadziło się do Oslo po odwiedzeniu tej uroczej stolicy. Dlaczego? Imponująca architektura, tętniące życiem wybrzeże i szereg fascynujących muzeów powodują, że Oslo jest jedną z najszybciej rozwijających się stolic na świecie. Jednakże to nie kultura i udogodnienia wyróżniają Oslo wśród innych głównych miast, ale otaczająca go przyroda. Znajdziemy tutaj wiele zielonych parków i inne tereny na popołudniowy spacer. Warto tutaj wspomnieć o Vigelandsparken, który przyciąga ponad tysiąc odwiedzających dziennie.

Oslo może poszczycić się nie tylko pięknem, ale również wieloma atrakcjami skupionymi w pobliżu centrum. Miasto można obejść pieszo w 1-2 dni. Do przechadzek zachęca nie tylko architektura, ale i czyste środowisko. Turyści mogą wybrać się na wycieczkę rowerową lub pieszą, podczas której zobaczą główne atrakcje w tym Norweska Opera Narodowa i Balet. Amatorzy jedzenia na pewno skorzystają z opcji wycieczek degustacyjnych dokoła najlepszych restauracji w mieście. Nieco oddalone od centrum jest Muzeum Narciarstwa i Wieża Skoczni w Holmenkollen. To na tej skoczni Adam Małysz wygrał aż 5 razy w Pucharze Świat przez co został okrzyknięty "królem Holmenkollen".

Jak poruszać się po Oslo?

Miasto ma bardzo dobrze rozwinięty system transportu publicznego. Turyści mają do wyboru: autobusy, pociągi, tramwaje i metro. Główne stacje/ przystanki to Oslo Central Station oraz Nationaltheateret.