Zarezerwuj Prom do Oslo

Port Oslo w Norwegia oferuje połączenia promowe do Frederikshavn, Kopenhaga & Kilonia. Dzięki 21 przeprawy w tygodniu, port Oslo łączy Norwegia z Dania & Niemcy.

Przeprawy promowe do Frederikshavn trwają ok. 10 godziny, natomiast do Kilonia ok. 20 godziny..

Rozkłady promów z Oslo różnią się od pory roku, dlatego polecamy sprawdzić je na naszej stronie Oslo.

Oslo Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Oslo - Prom alternatywny

Oslo - Rozkłady

 • DFDS Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 10 godz
  • Uzyskaj cenę
 • DFDS Seaways
  • 6 przeprawy w tygodniu 19 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Color Line
  • 8 przeprawy w tygodniu 20 godz
  • Uzyskaj cenę

Oslo - Przewodnik

Port Oslo jest malowniczo położony we fiordzie na południowo - wschodnim wybrzeżu Norwegii. Z Oslo wypływają promy do portów w Niemczech i Danii, obsługując rocznie około 7 mln pasażerów.

Co można zobaczyć i zrobić w Oslo?

Tysiące ludzie przeprowadziło się do Oslo po odwiedzeniu tej uroczej stolicy. Dlaczego? Imponująca architektura, tętniące życiem wybrzeże i szereg fascynujących muzeów powodują, że Oslo jest jedną z najszybciej rozwijających się stolic na świecie. Jednakże to nie kultura i udogodnienia wyróżniają Oslo wśród innych głównych miast, ale otaczająca go przyroda. Znajdziemy tutaj wiele zielonych parków i inne tereny na popołudniowy spacer. Warto tutaj wspomnieć o Vigelandsparken, który przyciąga ponad tysiąc odwiedzających dziennie.

Oslo może poszczycić się nie tylko pięknem, ale również wieloma atrakcjami skupionymi w pobliżu centrum. Miasto można obejść pieszo w 1-2 dni. Do przechadzek zachęca nie tylko architektura, ale i czyste środowisko. Turyści mogą wybrać się na wycieczkę rowerową lub pieszą, podczas której zobaczą główne atrakcje w tym Norweska Opera Narodowa i Balet. Amatorzy jedzenia na pewno skorzystają z opcji wycieczek degustacyjnych dokoła najlepszych restauracji w mieście. Nieco oddalone od centrum jest Muzeum Narciarstwa i Wieża Skoczni w Holmenkollen. To na tej skoczni Adam Małysz wygrał aż 5 razy w Pucharze Świat przez co został okrzyknięty "królem Holmenkollen".

Jak poruszać się po Oslo?

Miasto ma bardzo dobrze rozwinięty system transportu publicznego. Turyści mają do wyboru: autobusy, pociągi, tramwaje i metro. Główne stacje/ przystanki to Oslo Central Station oraz Nationaltheateret.

Jak dostać się do portu w Oslo?

 • Oslo - adres portu

  Akershusstranda 31,N-0150 Oslo Filipstadveien 25 0250 Oslo Akershusstranda 31,0150 Oslo

 • Oslo - Noclegi

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Oslo przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą stronę Oslo - Noclegi z najlepszymi cenami i z największym wyborem noclegów online!