Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2795 trasach i z 659 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Lotwa

Łotwa leży między Estonią i Litwą na wschodnim wybrzeżu Bałtyku. Stolicą i głównym portem jest Ryga. Od starożytności Łotwa znana była w Europie z handlu bursztynem.

Co można zobaczyć i robić na Łotwie?

Większość część kraju obejmują lasy i rzeki, które zachęcają turystów do pieszych wędrówek i jazdy na rowerze. Mimo iż wybrzeże Litwy z Bałtykiem jest krótkie, to może poszczycić się pięknymi piaszczystymi plażami, np. w Rydze lub w uzdrowisku Jurmala. Stare miasto w Rydze zostało umieszczone na liście UNESCO ze względu na swoje bogate dziedzictwo kulturowe i architekturę. W sklepach znajdziemy dużo pamiątek i biżuterii z bursztynu.

Jak poruszać się po Łotwie?

Autobusem dojedziemy wszędzie. Pociągi łączą tylko większe miasta. W stolicy kursują tramwaje. Popularnym środkiem transportu są też minibusy i taksówki.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Łotwy?

Do Łotwy dopłyniemy z Szwecji z Sztokholmu do Rygii lub z Nynashamn do Ventspils oraz z Niemiec - trasa Travemunde do Liepaja.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Łotwy z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe z Łotwy. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Stena Line
  • Uzyskaj cenę
 • Tallink Silja
  • Uzyskaj cenę

Lotwa opinie

 • "Tallin-Helsinki i z powrotem. Rodzina 4 osoby"

  Wszystko ok. Szybko, wygodnie i czysto. Szczególnie na Megastar, ale Tallin Star też ok.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Sprawnie i profesjonanie"

  Prom, którym płynęliśmy miał mało miejsca na pokładzie widokowym, a pod pokładem trudno było znaleźć miejsce do siedzenia. W przypadku złej pogody będzie słabo.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Udany rejs"

  Rejs był bardzo udany. Prom jest czysty i dobrze zorganizowany. Jedyny mankament to za mało pokładów zewnętrznych gdzie można się cieszyć siedzeniem na świeżym powietrzu. Za dużo też jest stref dla palaczy. Zamiast morskiej bryzy często trzeba się delektować chmurką palacza obok lub z pokładu niżej.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Nice and fast"

  I had good trip

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Lotwa - Trasy i Porty