Prom Gdańsk do Nynäshamn

Gdańsk Nynäshamn polaczenie laczy Polska z Szwecja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Polferries. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 18 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Gdańsk Nynäshamn zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Gdańsk - Nynäshamn

Średnia cena promu Gdańsk Nynäshamn

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Gdańsk Nynäshamn to samochod + 2 pasażerów.

Gdańsk - Przewodnik

Gdańsk jest miastem, które leży na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w Polsce i jest stolicą województwa pomorskiego. Miasto położone jest na południowym krańcu Zatoki Gdańskiej przy ujściu rzeki Motławy. Wraz z pobliskim portem Gdynia, Gdańsk jest ważnym ośrodkiem przemysłowym. Historycznie ważny port morski i stoczniowy, Gdańsk był członkiem Hanzy. Miasto było również miejscem narodzin ruchu Solidarności, który pod przywództwem Lecha Wałęsy, odegrał ważną rolę w doprowadzeniu do zakończenia rządów komunistycznych w Europie Środkowej.

Większość atrakcji turystycznych w mieście znajduje się wzdłuż lub w pobliżu Ulicy Długiej (Long Street) i Długiego Targu (Długi Targ), arterii dla pieszych w otoczeniu budynków zrekonstruowanych w historycznym (przede wszystkim w 17 wieku) stylu, otoczony z obu stron przez piękne bramy miasta. Ta część miasta jest czasem określana jako Królewska, ponieważ kiedyś była tu ścieżka procesji królów podczas wizyty w mieście.

Polferries obsługuje połączenia promowe między Gdańskiem a Nynäshamn, na południe od Sztokholmu, w Szwecji, z czasem przeprawy około 18 godzin.

Nynäshamn - Przewodnik

Szwedzkie miasto i port znajduje się w województwie sztokholmskim i jest około 60 km na południe od Sztokholmu. Na początku 20 wieku, Nynashamn stał się znany jako uzdrowisko, choć większość obiektów zostało zamknięte przed końcem I wojny światowej. Nastepnie miasto rozwinęło główne gałęzie przemysłu poprzez Telegrafverkets verkstäder (fabrykach rząd własnością firmy telekomunikacyjnej) w 1916 roku. Rafinerię zbudowano w 1928/29 przez Axel Ax: syn Johnson & Co. Każdego lata odbywają się tutaj lokalne targi rzemiosła. Podczas tych wydarzeń można przejechać się pociągiem parowym do i z Sztokholmu. Istnieje wiele restauracji i butików z lokalnie wykonanymi produktami.

Z portu odpływają promy mogą być brane do Gotlandii i Gdańsku w Polsce.