Prom Swinoujscie do Ystad

Trasa promowa Swinoujscie Ystad łączy Polska z Szwecja i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Swinoujscie - Ystad

 • Polferries
  • 19 przeprawy w tygodniu 6 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Unity Line

Średnia cena promu Swinoujscie Ystad

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Swinoujscie Ystad to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Swinoujscie - Ystad

 • "Polecam Unity"

  Podróż promem Unity Line do Ystad i do Świnoujścia zaliczę do udanych, prom punktualny, czysty z rzeczową obsługą.

  Opinia anonimowa płynął na trasie Swinoujscie Ystad z Unity Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Aleksandra"

  Polecam

  Pawel płynął na trasie Swinoujscie Ystad z Polferries

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Świnoujście-Ystad"

  Rejs rodzinny - bardzo nam się podobał.

  Opinia anonimowa płynął na trasie Swinoujscie Ystad z Unity Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Bylo warto :)"

  Podroz minela nam milo, mila obsluga, pyszne jedzenie a w kajutach czysto :)

  Mariusz płynął na trasie Swinoujscie Ystad z Unity Line

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Swinoujscie - Przewodnik

Polskie miasto i port w Świnoujściu znajduje się na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i Zalewu Szczecińskiego, w północno-zachodniej części kraju. Większość miasta jest zbudowana na wyspach Uznam i Wolin, ale także na innych mniejszych wyspach, z których największa jest Karsibór. Niemiecki kurort Ahlbeck na wyspie Uznam jest bliskim sąsiadem Świnoujścia i jest połączone drogą i promenadą, która ma 12 km długości.

Ciekawe zabytki w mieście to Muzeum Połowów Dalekomorskich, które znajduje się w dawnym ratuszu. Eksponaty muzealne zawierają historię rybołówstwa morskiego, morskich zwierząt, miasta i jego okolic oraz starego sprzętu nawigacyjnego. Również w mieście jest fort Anioła, który został wybudowany w latach 1845 i 1858 i jest repliką Mauzoleum Hadriana w Rzymie. Koncerty i wystawy odbywają się w Forcie Zachodnim, który został wybudowany w latach 1843/63. Fort został zmodernizowany kilka razy w przeszłości, i po II wojnie światowej do 1962 roku był siedzibą Armii Czerwonej.

Świnoujście posiada największy i najbardziej nowoczesny terminal promowy w Polsce, z regularnymi połączeniami do miejsc w Danii i Szwecji.

Ystad - Przewodnik

Szwedzki miasto i port Ystad leży około 60 km na południowy wschód od Malmö. Niektóre z głównych atrakcji znajdują się wokół Stora Östergatan i Norregatans Stora,: takie 17 wieczny budynek Anglahuset. Ystad posiada piaszczyste plaże Sankta Maria Kyrka na Stortorget i Ystads Warto zajrzeć do Konstmuseum na św Knuts Torg, które jest wypełnione duńskimi dziełami sztuki i stoi obok biura turystycznego.

Ciekawym sposobem na zwiedzenie miasta jest wycieczka Wallander (Wallender fikcyjny szwedzki detektyw) z przewodnikiem, podczas której można zobaczyć większość miasta i jego zabytki. Jeśli nie wybierzesz tej opcji, to głównymi atrakcjami są plac św Knuta z XII wieku, klasztor Franciszkanów, obok kościoła św Petri i muzeum. Istnieją tu dobre kawiarnie i restauracje.