Niemcy

Jak zarezerwowac promy z Niemcy do Szwecji

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Niemcy do Szwecji. Promy obecnie lacza 4 porty w Niemcy z 3 porty w Szwecja.

Lacznie jest 19 polaczenia promowe kazdego dnia z wyborem 5 Trasy, ktore sa operowane przez 3 firmy promowe wlacznie z Stena Line, TT Line & Finnlines z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 4 godziny (Sassnitz do Trelleborg).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Niemcy a Szwecja, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Niemcy do Szwecja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Niemcy do Szwecja

o Niemcy:

Niemcy są państwem leżącym w środkowej części Europy. Do najdłuższych i największych rzek przepływających przez terytorium Republiki należy zaliczyć Ren, Dunaj oraz Łabę. Niemcy posiadają również dostęp do Morza Bałtyckiego oraz Morza Północnego. Republika graniczy z dziewięcioma państwami: ze Szwajcarią, Austrią, Francją, Polską, Czechami, Danią, Belgią, Holandią i Luksemburgiem.

Niemcy posiadają wiele atrakcyjnych regionów turystycznych. Praktycznie każdy z Landów posiada unikalne i chętnie odwiedzane rejony. Na obszarze Niemiec znajdują się aż 33 chronione przez UNESCO zabytki oraz miejsca przyrodnicze, co potwierdza ich wyjątkowe znaczenie dla kultury i architektury światowej.

Bez wątpienia do najbardziej znanych zabytków Niemiec należy Brama Brandenburska (Brandenburger Tor). Ten symbol stolicy Niemiec - Berlina był miejscem gdzie świętowano upadek muru berlińskiego oraz zjednoczenie Niemiec w 1989 roku. Przykładem i prawdziwą perłą gotyckiej architektury jest natomiast Katedra Kolońska (Kölner Dom). Reichstag, to zwieńczona szklaną kopułą siedziba parlamentu niemieckiego (Bundestag) i symbol nowoczesnego Berlina, który szczyci sie również bogatymi zbiorami muzealnictwa pod postacią Wyspy Muzeów (Museumsinsel Berlin). Drezno to wspaniały przykład architektury barokowej, której najlepszym przykładem jest kompleks galerii i pawilonów - Zwinger. Pałacowo-ogrodowy kompleks cesarski w Poczdamie znany jest na cały świat. Cały kompleks stanowił siedzibę władców Prus i Brandenburgii.

Niemcy zawsze miały istotny wpływ na kształtowanie się historii kontynentalnej. Od Charlemagne i Imperium Rzymskiego po Niemiecką Rzeszę Otto von Bismarcka, nazizm i mur berliński, żaden inny kraj nie wtopił się tak w Europę jak Niemcy - na dobre i na złe.

o Szwecja:

Swecja jest krajem w Skandynawskim w Polnocnej Europie, dzieli zachodnia granice z Norwegia i polnocno-wschodnia z Finlandia.

Jeden z Europejskich liderow z jakoscia zycia, Szwecja jest pieknym krajem pod kazdym wzgledem.Roznorodnosc magicznych krajobrazow jest jednym z jej najwiekszych atutow,od pieknych pol, zamieszkalych przez Laponczykow, do centralnego regionu jeziora i wysokiej energii, modnego kraju inspirowanego stolica Sztokholmu na poludniu.

Historia Vikingow pozostawila swoje slady, ruiny i ogromne kurhany mozesz obejrzec w calym kraju, maja fascynujaca historie,a sredniowieczne miasta i zamki dodaja kolejna warstwe tajemnicy.

Pozdrow do Szwecji promem jest bardzo popularna alternatywa,dzieki polaczeniu z wieloma krajami z Polnocnej Europie i reszta Skandynawii.