Zarezerwuj Gdansk Prom

Gdansk port w Polska polaczy Was z Nynashamn w Szwecja z wyborem do 7 przeplyniec promowych w tygodniu. Dluglosc polaczenia Gdansk do Nynashamn trwa od 19 godziny i polaczenie operowane jest przez Polferries.

Gdansk Mapa Portu

Kliknij aby zobaczyć mapę

Gdansk Alternatywny Prom

Gdansk Obsluga Promu

 • Polferries
  • 7 przeprawy w tygodniu 19 godz
  • Uzyskaj cenę

Gdansk Przewodnik

Gdańsk to miasto portowe w Polsce położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Jest to centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej i prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej.

Gdańsk stanowi jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych w Polsce, pomimo że prawie całe historyczne śródmieście zostało odbudowane po ostatniej wojnie, a znaczna część zabytków ruchomych uległa zniszczeniu bądź rozproszeniu. Pod koniec średniowiecza Gdańsk stał się najważniejszym ośrodkiem artystycznym na Pomorzu.

Istotne zabytki Gdańska znajdują się na Głównym Mieście (Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Dom Uphagenów) i Starym Mieście (Wielki Młyn, Ratusz Starego Miasta, kościół św. Katarzyny), główne znajdują się wzdłuż Drogi Królewskiej reprezentacyjnej ulicy Gdańska – Długiej. Na Głównym Mieście znajduje się również Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP największa średniowieczna świątynia z cegły w Europie.

Jak dostac sie do Gdansk portu promowego

 • Gdansk adres portu

  Westerplate Ferry Terminal, Henryk Sucharski Street 70, Gdansk

 • Gdansk Zakwaterowanie

  Jeśli zamierzasz spędzić noc w lub w pobliżu portu Gdansk przed lub po podróży lub jeżeli szukasz zakwaterowania na czas całego pobytu, prosimy odwiedzić naszą Gdansk Zakwaterowanie strona na najlepszymi cenami, z największych wyborem noclegów online!