Vaasa do Umea Prom

Vaasa Umea polaczenie laczy Finlandia z Szwecja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Wasaline. Polaczenie odbywa sie do 8 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Vaasa Umea zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Vaasa do Umea Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Finlandia do Szwecji.

Vaasa - Umea Armatorzy Promowi

  • Wasaline
    • 8 przeprawy w tygodniu 4 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Vaasa Umea

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Vaasa Umea to samochod + 2 pasazerów.

Vaasa Przewodnik

Fińskie miasto Vaasa znajduje się na zachodnim wybrzeżu kraju i ma swoją historię, która sięga 1606 roku, kiedy to otrzymała prawa w czasie panowania Karola IX, krola Szwecji. Nazwa miasta pochodzi z królewskiego rodu Wazów i choć jest to fińskie miasto, wielu mieszkańców miasta mówi zarówno po fińsku i szwedzku. Miasto jest słusznie uważane za centrum kultury w regionie, ma około 20 muzeów, wiele galerii sztuki i orkiestrę miasta. Popularne wydarzenia dla turystów w mieście to Vaasa Festiwal Chóralny, Korsholm Music Festival, Jorma Panula Konkursu Dyrygentów i popularna Noc Sztuki Vaasa. Również w mieście jest Terranova wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, która wprowadza ludzi do archipelagu Kvarken.

Istnieje 8 rejsów w każdy tydzień z miejskiego portu do Umea, ktore trwa około 4 godzin.

Umea Przewodnik

Miasto Tórshavn, na Wyspach Owczych, znajduje się na wschodnim wybrzeżu Streymoy i jest otoczony górami z północnego zachodu (Húsareyn) i na południowy-zachód (Kirkjuboreyn).Miasto zbudowane jest na wzgórzu, które widoczne są przed tobą a przy wejściu miejski port. Tórshavn można prześledzić wstecz do czasów Wikingów swojej historii. Drewniane budynki widoczne, wszystkie pomalowane na czerwono i z murawą dachy, są domem dla rządu i Owczych premiera. Znajdują się one na tym samym miejscu pierwsi osadnicy odbyli roczny ting lub parlament.Dokładna data nie jest znana, ale dzieje miasta sięgają około 900 reklam, kiedy pierwsi osadnicy Viking przybył na wyspę przez barkas z Norwegii.

Z miejskiego portu istnieje osiem żeglarstwo tygodniu do Vaasa z czasem przejścia z około 4 godzin.