Prom Vaasa do Umea

Vaasa Umea polaczenie laczy Finlandia z Szwecja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Wasaline. Polaczenie odbywa sie do 11 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Vaasa Umea zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Vaasa - Umea

  • Wasaline
    • 11 przeprawy w tygodniu 4 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Vaasa Umea

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Vaasa Umea to samochod + 2 pasażerów.

Vaasa - Przewodnik

Vaasa znajduje się na zachodnim wybrzeżu Finalndii i jego historia sięga 1606 roku, kiedy to otrzymała prawa w czasie panowania Karola IX, króla Szwecji. Nazwa miasta pochodzi z królewskiego rodu Wazów i choć jest to fińskie miasto, wielu mieszkańców miasta mówi zarówno po fińsku i szwedzku. Miasto jest słusznie uważane za centrum kultury w regionie, ma około 20 muzeów, wiele galerii sztuki i orkiestrę miasta. Popularne wydarzenia dla turystów w mieście to Vaasa Festiwal Chóralny, Korsholm Music Festival, Jorma Panula Konkursu Dyrygentów i popularna Noc Sztuki Vaasa. Również w mieście jest Terranova wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, która wprowadza ludzi do archipelagu Kvarken.

Umea - Przewodnik

Umeå leży w północnej Szwecji w pobliżu ujścia rzeki Ume do Zatoki Botnickiej na Bałtyku. Jest to prężnie rozwijający się ośrodek badań naukowych i kultury w kraju. Miasto Umea często nazywane jest "miastem brzóz" ze względu na liczne brzozy posadzone jako osłona przeciwpożarowa po wielkim pożarze w 19 w. Co roku dobywają się tu liczne festiwale muzyczne w tym Umeå Jazz Festival - jeden z największych festiwali muzyki jazzowej w Skandynawii.

Port Umea oferuje 8 przepraw w tygodniu do Vaasa w Finlandii. Rejs trwa ok.4h.