COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Vaasa - Umea jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Finlandia do Szwecji.

Przewoźnicy Promowi - Vaasa - Umea

  • 12 Sailings Weekly 3 hr 30 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Vaasa - Umea

 • "Prom Vasaline"

  Polecam

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Vaasa do Umea

Vaasa Umea polaczenie laczy Finlandia z Szwecja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Wasaline. Polaczenie odbywa sie do 12 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Vaasa Umea zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Vaasa - Przewodnik

Vaasa znajduje się na zachodnim wybrzeżu Finalndii i jego historia sięga 1606 roku, kiedy to otrzymała prawa w czasie panowania Karola IX, króla Szwecji. Nazwa miasta pochodzi z królewskiego rodu Wazów i choć jest to fińskie miasto, wielu mieszkańców miasta mówi zarówno po fińsku i szwedzku. Miasto jest słusznie uważane za centrum kultury w regionie, ma około 20 muzeów, wiele galerii sztuki i orkiestrę miasta. Popularne wydarzenia dla turystów w mieście to Vaasa Festiwal Chóralny, Korsholm Music Festival, Jorma Panula Konkursu Dyrygentów i popularna Noc Sztuki Vaasa. Również w mieście jest Terranova wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, która wprowadza ludzi do archipelagu Kvarken.


Umea - Przewodnik

Umeå leży w północnej Szwecji w pobliżu ujścia rzeki Ume do Zatoki Botnickiej na Bałtyku. Jest to prężnie rozwijający się ośrodek badań naukowych i kultury w kraju. Miasto Umea często nazywane jest "miastem brzóz" ze względu na liczne brzozy posadzone jako osłona przeciwpożarowa po wielkim pożarze w 19 w. Co roku dobywają się tu liczne festiwale muzyczne w tym Umeå Jazz Festival - jeden z największych festiwali muzyki jazzowej w Skandynawii.

Port Umea oferuje 8 przepraw w tygodniu do Vaasa w Finlandii. Rejs trwa ok.4h.