Lotwa

Jak zarezerwowac promy z Lotwa do Szwecji

Sa 2 trasy dzialajacych pomiedzy Lotwa i Szwecja oferujac w sumie 19 przepraw w tygodniu. Stena Line operuje 1 trasa, Ventspils do Nynashamn ktory dziala 12 razy w tygodniu. Tallink Silja operuje 1 trasa, Ryga do Sztokholm ktory dziala 7 razy w tygodniu.

Jako ze dlugosc oraz czestotliwosc polaczen na niektorych trasach moze sie roznic, proponujemy wyszukanie aktualnych polaczen z Lotwa do Szwecji aby uzyskac najswiezsze informacje.

Mapa połączeń promowych z Lotwa do Szwecja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Lotwa do Szwecja

o Lotwa:

Łotwa to najmniejszy kraj w Europie, a jedna trzecia obywateli mieszka w Rydze, niewielkim jak na stolicę europejska mieście, liczącym zaledwie 735.241 mieszkańców.

Łotwa podzielona jest na cztery regiony bądź krainy historyczno-geograficzne. Są nimi Kurzeme, Vidzeme, Latgale i Zemgale. Jest to kraj nizinny, z pojedynczymi wzgórzami, a szczególnym atutem jest aż 5000 jezior i długa linia brzegowa Morza Bałtyckiego. Dzięki temu znajduje się tu wiele kurortów, w tym najsłynniejsza Jurmała.

Najważniejsze miasto Łotwy i dla wielu wyznacznik tożsamości kraju to Ryga. Dynamicznie rozwijające się miasto, najbardziej ekscytujące ze wszystkich stolic krajów bałtyckich.

Do innych atrakcji należy już wspomniana Jurmała, najbardziej znany kurort na Łotwie. Położenie niedaleko Rygi czyni z niego miejsce letniego odpoczynku i zabawy dla mieszkańców stolicy. „Łotewska riwiera” rozciąga się na wąskim przesmyku między morzem a rzeką Lielupe, która biegnie równolegle do wybrzeża.
Inną atrakcją jest także Park Narodowy Gauja, pełen lesistych pagórków, dzikiej zwierzyny, jezior i starych warowni.

o Szwecja:

Swecja jest krajem w Skandynawskim w Polnocnej Europie, dzieli zachodnia granice z Norwegia i polnocno-wschodnia z Finlandia.

Jeden z Europejskich liderow z jakoscia zycia, Szwecja jest pieknym krajem pod kazdym wzgledem.Roznorodnosc magicznych krajobrazow jest jednym z jej najwiekszych atutow,od pieknych pol, zamieszkalych przez Laponczykow, do centralnego regionu jeziora i wysokiej energii, modnego kraju inspirowanego stolica Sztokholmu na poludniu.

Historia Vikingow pozostawila swoje slady, ruiny i ogromne kurhany mozesz obejrzec w calym kraju, maja fascynujaca historie,a sredniowieczne miasta i zamki dodaja kolejna warstwe tajemnicy.

Pozdrow do Szwecji promem jest bardzo popularna alternatywa,dzieki polaczeniu z wieloma krajami z Polnocnej Europie i reszta Skandynawii.