Prom Ventspils do Nynäshamn

Ventspils Nynäshamn polaczenie laczy Lotwa z Szwecja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Stena Line. Polaczenie odbywa sie do 12 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 8 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Ventspils Nynäshamn zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Ventspils - Nynäshamn

  • Stena Line
    • 12 przeprawy w tygodniu 8 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Ventspils Nynäshamn

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ventspils Nynäshamn to samochod + 2 pasażerów.

Ventspils - Przewodnik

Ventspils to miasto położone w północno-zachodniej części Łotwy, w historycznym regionie Kurlandii i jest 6. największym miastem w kraju. Leży na rzece Venta, na wybrzeżu Morza Bałtyckiego i słynie z dużych koncertów, festiwali i wielu innych przyjemności i imprez kulturalnych, które przyciągaja tysiące turystów każdego roku. Zimą miasto gości Ceremonie wręczenia radiowej nagrody łotewskiej "Musical Bank" i telewizyjny krajowy wybór na Konkurs Piosenki Eurowizji. W miescie odbywa sie również ostatni koncert łotewskiej muzyki pop w Ogrodzie Renka w lipcu. Ponadto, w drugi weekend lipca odbywają się obchody Festiwalu Morza. Dla rodziny, w Ventspils Adventure Park znajduje się stok narciarski, tor linowy, tor bobslejowy, trampoliny i inne rozrywki.

Co ważne, miejski portu pozostaje wolny od lodu i prowadzi usługi promowe do Szwecji i Niemiec.

Nynäshamn - Przewodnik

Szwedzkie miasto i port znajduje się w województwie sztokholmskim i jest około 60 km na południe od Sztokholmu. Na początku 20 wieku, Nynashamn stał się znany jako uzdrowisko, choć większość obiektów zostało zamknięte przed końcem I wojny światowej. Nastepnie miasto rozwinęło główne gałęzie przemysłu poprzez Telegrafverkets verkstäder (fabrykach rząd własnością firmy telekomunikacyjnej) w 1916 roku. Rafinerię zbudowano w 1928/29 przez Axel Ax: syn Johnson & Co. Każdego lata odbywają się tutaj lokalne targi rzemiosła. Podczas tych wydarzeń można przejechać się pociągiem parowym do i z Sztokholmu. Istnieje wiele restauracji i butików z lokalnie wykonanymi produktami.

Z portu odpływają promy mogą być brane do Gotlandii i Gdańsku w Polsce.