Prom Eckero do Grisslehamn

Eckero Grisslehamn polaczenie laczy Wyspy Alandzkie z Szwecja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Eckerö Linjen. Polaczenie odbywa sie do 21 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 45 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Eckero Grisslehamn zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Eckero - Grisslehamn

Średnia cena promu Eckero Grisslehamn

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Eckero Grisslehamn to samochod + 2 pasażerów.

Eckero - Przewodnik

Eckerö to gmina Wysp Alandzkich, autonomicznego terytorium pod fińska suwerennościa. Mimo, że jest pod fińska suwerennościa, 90% ludności to Szwedzi. Firma promowa Eckerö Linjen funkcjonuje pomiędzy Berghamn w Storby, Eckerö i Grisslehamn na Väddö, Norrtälje w Szwecji. Najsłynniejszą budowlą Eckerö jest budeynek poczty i celnictwa, która była największym i najbardziej imponujący budynkiem wzniesiony w celu ułatwienia usług pocztowych między Sztokholmem i St Petersburgiem. Budynek został wybudowany w 1828 roku.

Aland jest autonomiczną, zdemilitaryzowaną, szwedzkojęzycznym regionem Finlandii, która składa się z archipelagu leżącego u wejścia do Zatoki Botnickiej w Morzu Bałtyckim. Łącznie, w archipelagu wysp tworzą najmniejszy region Finlandii, stanowiących 0,49% jej powierzchni lądowej i 0,50% ludności.

Od portu Eckerö można złapać prom do Grisslehamn.

Grisslehamn - Przewodnik

Grisslehamn jest głównym miastem na długiej i wąskiej wyspie Väddö. Znajduje się około 110 km na północ od Sztokholmu i jest bramą do Morza Wysp Alandzkich na przestrzeni wieków. Są ryby sklepy i kawiarnie w okolicy starego portu rybackiego, które odwiedzający mogą podziwiać miasto. Jeśli jazda na rowerze jest to, czego szukasz, to dlaczego nie wybrać się na wycieczkę rowerowa w okolicach Grisslehamn. Rowery można wypożyczyć w Grisslehamn w Marina. Można również wypożyczyć rowery i kajaki w pobliżu Älmsta Vital Väddö.Centrum konferencyjne, Hotel Havsbaden, został zbudowany w 1903 roku i oferuje spokojne widoki na morze i port.

Prom z portu miasta idzie do Eckero i to najkrótsza odległość Alandzkich od szwedzkiego lądu z czasem przejścia około 1 godzinę i 45 minut.