Prom Sandefjord do Stromstad

Trasa promowa Sandefjord Stromstad łączy Norwegia z Szwecja i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Sandefjord - Stromstad

  • Fjord Line
    • 14 przeprawy w tygodniu 2 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Color Line

Średnia cena promu Sandefjord Stromstad

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Sandefjord Stromstad to samochod + 2 pasażerów.

Sandefjord - Przewodnik

Sandefjord jest miastem położonym w Vestfold w Norwegii. Miasto jest centrum administracyjnym Vestfold i jest znany ze swojej bogatej historii Wikingów i zamożnego przemysłu wielorybniczego, które sprawilo ze, miasto jest najbogatszym miastem w Norwegii. Miasto ma trzecią największą flotę marynarki handlowej w Norwegii. Jednym z najważniejszych odkryć w wieku Vikingow jest znaleziony w grobie z Gokstadhaugen w Sandefjord. Statek z Gokstad można oglądać w Muzeum Łodzi Wikingów w Oslo.

Sandefjord posiada duży wybór restauracji i kawiarni. Niektórzy przewodnicy twierdzą, ze w Sandefjord znajduje się to, co jest prawdopodobnie najlepszą restauracja w Norwegii, która znajduje się w nowoczesnym budynku, w pobliżu portu. Również w porcie jest sprzedawca ryb, który znane jest z doskonałej jakości swoich ryb i innych specjałów. Sandefjord posiada również urocze centrum miasta, które składa się z mieszanki starych i nowoczesnych budynków i wielu sklepów.

Promy z portu miasta odplywają do Stromstad oraz do innych miejsc wzdłuż wybrzeża Norwegii.

Stromstad - Przewodnik

Szwedzki miasto Stromstad znajduje się w Stromstad Gminy w Västra Götaland. Stromstad został założony w 1500, przez ujścia rzeki Strömsån. Drewno od dawna transportowane wzdłuż rzeki i duża liczba statków popłynął tutaj, aby kupić drewno. Stromstad szybko wyrobił sobie jako ważny wysyłki mieście, jak i podczas wielkiej epoki rybackiej śledź, w drugiej połowie 18 wieku, handel kwitł. Jednocześnie stworzono podstawy do tego, co było później, aby stać się głównym symbolem Stromstad;uzdrowisko Stromstad. Bukten jest najstarszym pozostała jedna czwarta Strømstad za. Budynki znajdują się domy w zabudowie szeregowej, które zostały wybrane, ponieważ były to niskie budynki i oferuje widoki na port i łodzi. Zostały one zbudowane w końcu 18 i całego 19 wieku. Buktegatan jest jedyne brukowanej ulicy Stromstad i według miejscowej legendy, kobiety, którzy mieszkali w domach wzdłuż ulicy przeprowadza wszystkie kamienie tam sami.

Z miejskiego portu, można podjąć promem na Sandefjord w czasie przejścia od około 2 godzin i 30 minut.