Denmark

Porownaj promy z Dania do Szwecja

2 ferry routes łączą Dania i Szwecja oferując w sumie 7 przepłynięć dziennie. Stena Line oferuje 2 routes, Frederikshavn do Göteborg operuje 7 razy dziennie, i Grenaa do Halmstad ktora operuje 16 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Dania do Szwecja zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Dania do Szwecja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Dania do Szwecja

Dania - przewodnik:

Dania to kraj położony w Europie Północnej, na południowy zachód od Szwecji, na południe od Norwegii i graniczy z Niemcami od południa. Składa się z półwyspu Jutlandii i ponad 400 wysp. Królestwo Danii obejmuje również dwa kraje autonomiczne w północnej części Oceanu Atlantyckiego, Wysp Owcze i Grenlandia.

Po burzliwej historii związanej z najazdami Wikingów, Dania przekształciła się w nowoczesne i dobrze prosperujący kraj o wysokim standardzie życia i często jest klasyfikowana jako najszczęśliwszy kraj na świecie.

Szwecja - przewodnik:

Szwecja leży w Skandynawii w Europie Północnej.

Jeden z europejskich liderów z jakością życia, Szwecja jest pięknym krajem pod każdym względem. Różnorodność magicznych krajobrazów jest jednym z jej największych atutów, od pięknych pól, zamieszkałych przez Lapończyków, do centralnego regionu jezior i wysokiej energii, modnego kraju inspirowanego stolica Sztokholmu na południu.

Historia Wikingów pozostawiła swoje ślady, ruiny i ogromne kurhany można spotkać w całym kraju. Szwecja ma fascynującą historię, a średniowieczne miasta i zamki dodają kolejną warstwę tajemnicy.

Podróż promem do Szwecji to bardzo popularna alternatywa, dzięki połączeniu z wieloma krajami w Północnej Europie i resztą Skandynawii.