Finlandia

Jak zarezerwować promy z Finlandia na Wyspy Alandzkie

4 trasy łączą Finlandia i Wyspy Alandzkie oferując w sumie 55 przepraw w tygodniu. Tallink Silja oferuje 3 tras, Turku do Langnas dziala 7 razy w tygodniu, Helsinki do Mariehamn okolo 7 razy w tygodniu & Turku do Mariehamn okolo 7 razy w tygodniu. Viking Line oferuje 3 tras, Turku do Langnas dziala 7 razy w tygodniu, Helsinki do Mariehamn okolo 6 razy w tygodniu & Turku do Mariehamn okolo 7 razy w tygodniu. Finnlines oferuje 1 trasa, Naantali do Langnas oferuje 14 razy w tygodniu.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Finlandia na Wyspy Alandzkie zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Finlandia do Wyspy Alandzkie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Finlandia do Wyspy Alandzkie

Finlandia - przewodnik:

Finlandia - to malowniczy kraj tysiąca jezior i wysp. Prawie 2/3 powierzchni zajmują lasy, w których można spotkać niedźwiedzie, wilki, lisy, łosie i renifery. Finlandia to także kraj Świętego Mikołaja, którego kwatera główna znajduje się na wysuniętej na północ jej części Laponii. Lapończycy są najstarszymi mieszkańcami Finlandii i większość z nich żyje jak ich dawni przodkowie. Ludność zamieszkująca południe kraju to Finowie, których przodkowie przybyli tu około 2000 lat temu z terenów Rosji (Ural).

Dzięki mentalności fińskiej oraz wspaniałej czystej przyrodzie, która jest obecna wszędzie: na wsi i w mieście, a nawet w miejscu pracy, spędzenie w niej wolnego czasu czy wakacji staje się coraz bardziej popularne.

W Helsinkach, stolicy Finlandii, znajduje się wiele zabytków z XIX wieku, ale można znaleźć tutaj i starsze, chociażby w dzielnicy Kruununhaka, gdzie stoją domy pochodzące z XVI-XVII wieku. Główną atrakcję stanowi tu; Plac Senacki "Senaatintori", Uniwersytet Yliopisto, parlament z końca XIX wieku (siedziba rządu Finlandii), Pałac Prezydencki z końca XIX w., Most Pitkasilta z 1878 roku oraz największy i najstarszy park Kaivopuisto.

Wyspy Alandzkie - przewodnik:

Aland Wyspa(lub Aland)jest szwedzkim autonomiczny regionem w Finlandii, polozony w samym sercu Skandynawii pomiedzy Sztokholmem, a Helsinkami na Morzu Baltyckim.

Razem z 6700 wyspami, Alanchwali sie za mix szwedzkiej, finlandzkiej i rosyjskiej kultury. Okolo 90% populacji pozostaje na glownej wyspie lub "Fasta Aland" lokalnie. Glownym miestem jest Mariehamn, obok innych miescin jak Godby lub Eckero.

Mozesz dostac sie lotem na Aland wyspe z Finalndii lub Szwecji, jednak wielu turystow woli podroz promem, jako , ze widoki sa przepiekne.

Promy stosowane na tych przejsciach sa jednymi z najbardziej luksusowych w eksploatacji wiec podroz jako srodek transportu z punktu A do punktu B.