Prom Port Empedocle do Linosa

Trasa promowa Port Empedocle Linosa łączy Sycylia z Wyspy Pelagijskie i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Port Empedocle - Linosa

Średnia cena promu Port Empedocle Linosa

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Port Empedocle Linosa to samochod + 1 pasażer.

Port Empedocle - Przewodnik

Porto Empedocle to miasto na Sycylii, we Włoszech i leży na wybrzeżu Cieśniny Sycylii. Porto Empedocle długo służył jako port dla Agrigento, stolicy prowincji o tej samej nazwie. Historyczne centrum miasta, z jego wąskimi, krętymi uliczkami, oferuje kilka miejsc wartych zwiedzania, jak np katedry. Poza miastem, atrakcją jest Dolina Świątyń i jej przyległych muzeum. Główne gałęzie przemysłu Porto Empedocle to rolnictwo, rybołówstwo, farmaceutyki i rafinacji soli kamiennej.

W 2003 roku miasto zmieniło swoja oficjalna nazwe do Porto Empedocle Vigata, po nazwie fikcyjnego miasta, gdzie popularne powieści Andrea Camilleri, znanego włoskiego pisarza i pochodzącego z Porto Empedocle, pisal o inspektorze Montalbano.

Agrigento jest głównym ośrodkiem turystycznym ze względu na jego niezwykle bogatego dziedzictwa archeologicznego. Służy także jako centrum rolnicze dla okolicy. Siarka i potas były wydobywane lokalnie od czasów minojskich aż do 1970 roku, i były eksportowane na całym świecie z pobliskiego portu w Porto Empedocle.

Połączenia promowe sa do Lampedusa i Linosa.

Linosa - Przewodnik

Włoska wyspa Linosa jest jednym z wyspy Pelagie, grupa wysp położonych na południe od Sycylii. Linosa jest około 120 km na zachód od Gozo, Malta, 120 km na południowy wschód od Pantelleria, 163 km na południe od Sycylii i 165 km na wschód od przylądka Mahida w Tunezji. Linosa (i inne wyspy Pelagie) odwiedza z przepięknego wybrzeża i nurkowania wyjątkowych możliwości oferowanych przez krystalicznie czystej wody. Na wyspie jest tylko około 5 km kw. W wielkości, a więc nie długo do zwiedzania, z dużo scenerii wyspy znajduje się z dala od brzegu jest zdominowany przez wygasłych wulkanów i obszarach skał wulkanicznych. Główne miejsca warto odwiedzić w Linosa są "Scoglio del Lampione" "Cala pucolanowym di Ponente" i "Punta Beppe Tuccio", gdzie nurkowanie jest możliwe; "Faraglioni" na wschodnim wybrzeżu i "Cala dei Fili" , z białym piaskiem morskim.