Prom Neapol do Lipari

Neapol Lipari polaczenie laczy Włochy z Wyspy Eolskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, SNAV. Polaczenie odbywa sie do 8 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 6 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Neapol Lipari zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Neapol - Lipari

  • SNAV
    • 8 przeprawy w tygodniu 6 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Neapol Lipari

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Neapol Lipari to samochod + 1 pasażer.

Lipari - Przewodnik

Włoska wyspa Lipari to największa i najbardziej zaludnionych Wysp Liparyjskich (Isole Eolie czy Isole Lipari w języku włoskim), wulkaniczna archipelagu u wybrzeży Sycylii. Wyspa ma największe miasteczko archipelagu, zwany także Lipari, która jest tętniące życiem miejsce z malowniczych uliczek, atrakcyjne port i zabytkowy zamek-cytadeli. Podobnie jak jej sąsiadów wyspy, ma pochodzenie wulkaniczne Lipari. Ostatnia erupcja na wyspie miała miejsce około 1400 lat temu, choć obecnie nie ma żadnych oznak aktywności wulkanicznej inne niż źródła termalne i kraterze. Szybkie połączenia promowe z Sycylii wszystko tam zatrzymać i istnieje wiele łodzi i wodoloty do innych wysp. Poza głównym sezonem turystycznym włoskiego późnego lipcu - sierpniu, miasto Lipari jest wystarczająco duży, aby nie czuć się przytłoczony przez turystykę.Miasto ma piękne ulice i uliczki idealne na wędrówki. Istnieje kilka eleganckie zabytkowe domy bliźniacze, a także wiele więcej skromnych wyspiarskich-mieszkań, z balkonami przystrojone kwiatami, mycia, cebuli i papryki. Greckie groby leżą otwarte na niebo w parku, ale najbardziej imponujące historycznym miejscu w Lipari jest zamek.