Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Eolskie

Wyspy Liparyjskie położone są między Włochami a Sycylią na Morzu Tyrreńskim, na które kursują liczne promy. Sama przeprawa będzie nie lada atrakcją dla całej rodziny.

Co można zobaczyć i robić na Wyspach Liparyjskich?

Wszystkie wyspy sę pochodzenia wulkanicznego i oferują piękne widoki.

Lipari to największa i najbardziej ruchliwa wyspa regionu, z bogatą historią dzięki czemu ​​odwiedzający mogą podziwiać ciekawą architekturę. ANa LIpari nie brakuje doskonałych punktów widokowych - Mount Saint Angelo jest jednym z najlepszych. Jedną z głównych atrakcji, zarówno dla mieszkańców jak i turystów, są koncerty na cześć św. Bartłomieja odbywające się w sierpniu.

Jak sama nazwa wskazuje, Vulcano jest wyspą, która daje odwiedzającym możliwość chodzenia po kraterach wulkanicznych. Sama wyspa ma stosunkowo niewielką populację, która czerpie dochody w dużej mierze z turystyki. Odwiedzający wyspę mogą zawsze liczyć na ciepłe powitanie - wiele mieszkańców Vulcano ma swoje restauracje, które oferują wspaniałe potrawy (kuchnia Wysp Liparyjskich jest znana na całym świecie). Głównym przysmakiem są dania rybne, które najlepiej smakują w akompaniamencie wina Malvasia delle Lipari.

Jak poruszać się po Wyspach Liparyjskich?

Jeśli podróżujesz samochodem na Wyspy Liparyjskie, warto z odpowiednim wyprzedzeniem uzyskać najnowsze informacje o typach pojazdów, które są dozwolone na każdej wyspie. Ograniczenia te stosowane są w celu ochrony przed natłokiem turystów. Na wyspach znajdziesz więc dużo wypożyczalni skuterów i rowerów.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom na Wyspy Liparyjskie?

Z kontynentu najłatwiej dostać się na wyspy z portu w Neapolu, w południowej części Włoch, natomiast przeprawy z Sycylii obsługiwane są przez porty w Milazzo i Palermo. Istnieją też połączenia promowe między wyspami Lipari, Vulcano, Stromboli, Panarea, Salina i inne.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Wyspy Liparyjskie z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Wyspy Liparyjskie. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Liberty Lines Fast Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • SNAV
  • Uzyskaj cenę
 • Siremar
  • Uzyskaj cenę
 • Alilauro
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Wyspy Eolskie - Trasy i Porty