Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2658 trasach i z 691 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Eolskie

Wyspy Liparyjskie są położone między Włochami a Sycylią - istnieje rozbudowana sieć połączeń promowych pomiędzy tymi dwoma lokalizacjami a Wyspami Liparyjskimi.

Z kontynentu najłatwiej dostać się na wyspy z portu położonego w Neapolu, w południowej części Włoch, natmiast przeprawy z Sycylii obsługiwane są przez porty w Milazzo i Palermo.

Lipari to największa i najbardziej ruchliwa wyspa regionu, z bogatą historią dzięki czemu ​​odwiedzający mogą podziwiać wiele uderzających elementów architektury. Aby uzyskać najlepsze widoki na wyspie, trzeba obejrzeć ją z dużej wysokości; Lipari to wyspa wulkaniczna tak więc nie brak tu doskonałych punktów widokowych - Mount Saint Angelo jest jednym z najlepszych. Jedną z głównych atrakcji, zarówno dla mieszkanców jak i turystów, są koncerty na cześć św. Bartłomieja odbywające się w sierpniu.

Jak sama nazwa wskazuje, Vulcano jest wyspą, która daje odwiedzającym możliwość chodzenia po kraterach wulkanicznych, które naturalnie występują na wyspie na ogromną skalę. Sama wyspa ma stosunkowo niewielką populację, która czerpie dochody w dużej mierze z turystyki. Odwiedzający wyspę mogą zawsze liczyć na ciepłe powitanie - wiele mieszkańców Vulcano ma swoje restauracje, które oferują wspaniałe potrawy (kuchnia Wysp Liparyjskich jest znana na całym świecie). Głównym przysmakiem są dania rybne, które najlepiej smakują w akompaniamencie wina Malvasia delle Lipari.

Jeśli podróżujesz samochodem na Wyspy Liparyjskie, warto z odpowiednim wyprzedzeniem uzyskać najnowsze informacje o typach pojazdów, które są dozwolone na każdej wyspie. Ograniczenia te stosowane są w celu ochrony przed natłokiem turystów. Na wyspach znajdziesz więc dużo wypożyczalni skuterów i rowerów.

Sama podróż na wyspy jest sama w sobie świetną zabawą, a jak już tam dotrzesz przekonasz się, że nigdzie indziej nie znjadziesz tak wspaniałej oferty turystycznej.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

  • Liberty Lines Fast Ferries
    • Uzyskaj cenę
  • Alilauro
    • Uzyskaj cenę
  • SNAV
    • Uzyskaj cenę

Trasy i Porty w Wyspy Eolskie