Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2652 trasach i z 690 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Sycylia

Sycylia to włoska wyspa, największa na Morzu Śródziemnym, położona tuż przy "palcach" narodowego "buta" i będaca jednym z 20 regionów tego kraju.

Spośród wszystkich śródziemnomorskich kultur, ta sycylijska od dawna urzeka turystów swoim bogatym dziedzictwem i starożytną historią. Bardzo wiele książek historycznych poświeconych jest właśnie Sycylii, a w szczególoności licznym atrakcjom i zabytkom które podziwiamy do dzisiaj. Wśród nich siedem świątyń w stylu doryckim, piękne bizantyjskie mozaiki, arabskie kopuły i łuki w Palermo oraz zniszczone zamki normandzkie. W rzeczywistości, spacerując po Sycylii możesz poczuć się jak muzeum, ale na świeżym powietrzu. Warto zauważyć, że temperatura na Sycylii naprawdę wzrasta latem, więc najlepiej jest odwiedzić ją w trakcie chłodniejszych miesięcy.

Z krajobrazem tak różnorodnym jak jej kultura, Sycylia będzie w stanie zaspokoić zarówno historyków, jak i miłośników przyrody. Głównym punktem wyspy jest Etna, najwyższy aktywny wulkan w Europie, położony w Katanii, oferujący zimą trasy narciarskie, a latem możliwość pieszych wycieczek. Idylliczne krajobrazy będziesz mógł znaleźć wzdłuż wybrzeża: dziewicze plaże, przybrzeżne wysepki z krystalicznie czystymi wodami i malownicze zatoczki, a zwłaszcza Golfo di Castellamere. W Trapani również możesz podziwiać niesamowite widoki, a w muzeum w Mesynie najwyższy na świecie zegar astronomiczny.

Sycylia to autonomiczny region Włoch: jej mieszkańcy są dumni, mówią w dialekcie sycylijskim, a sycylijska kuchnia to mieszanka hiszpańskich i arabskich smaków z podstawowymi produktami pochodzącymi z wyspy. Typowa lista lokalnych produktów powinna zawierać: owoce cytrusowe, skorupiaki, pistacje i migdały. A najbardziej popularne potrawy rybne zawierają tuńczyka i miecznik. Co więcej Włosi, a w szczególności sycylijczycy, to specjaliści w przygotowywaniu deserów. Najbardziej znany i kochany na całym świecie nosi nazwę cannoli.

Prom jest popularnym środkiem transportu dla większości turystów jeśli chodzi o podróż na Sycylię. Z Sycylii możesz łatwo dostać się do wielu śródziemnomorskich miejscowości, a duży wybór portów na całym wybrzeżu pozwala na łatwy dostęp do wszystkich głównych miast. Większość tras prowadzi z zachodniego wybrzeża Włoch oraz okolicznych archipelagów i wysepek przybrzeżnych. Możesz skorzystać też z regularnych międzynarodowych połączeń z Afryki Północnej i Malty.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi armatorzy

 • Grandi Navi Veloci
  • Uzyskaj cenę
 • Grimaldi Lines
  • Uzyskaj cenę
 • Caronte & Tourist
  • Uzyskaj cenę
 • Tirrenia
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Trasy i Porty w Sycylia