Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Sycylia

Sycylia to największa wyspa na Morzu Śródziemnym, położona tuż przy "palcach" narodowego "buta" - Włoch. Wyróżnia się bardzo ciekawą kulturą i gorącym klimatem podczas lata, dlatego lepiej odwiedzić ją w chlodniejszych miesiącach.

Co można zobaczyć i robić na Sycylii?

Głównym punktem wyspy jest Etna, najwyższy aktywny wulkan w Europie, położony w Katanii, oferujący zimą trasy narciarskie, a latem możliwość pieszych wycieczek. Przepiękne krajobrazy będziesz mógł znaleźć wzdłuż wybrzeża: dziewicze plaże, przybrzeżne wysepki z krystalicznie czystymi wodami i malownicze zatoczki, a zwłaszcza Golfo di Castellamere. W Trapani również możesz podziwiać niesamowite widoki, a w muzeum w Mesynie najwyższy na świecie zegar astronomiczny.

Sycylia to autonomiczny region Włoch: jej mieszkańcy są dumni, mówią w dialekcie sycylijskim, a sycylijska kuchnia to mieszanka hiszpańskich i arabskich smaków z podstawowymi produktami pochodzącymi z wyspy. Typowa lista lokalnych produktów powinna zawierać: owoce cytrusowe, skorupiaki, pistacje i migdały. A najbardziej popularne potrawy rybne zawierają tuńczyka i miecznik. Co więcej Włosi, a w szczególności Sycylijczycy, to specjaliści w przygotowywaniu deserów, a w szczególności cannoli - rurka z kremem z sera ricotta.

Jak poruszać się po Sycylii?

Turyści mogą skorzystać z pociągów lub autobusów.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do na Sycylię?

Prom jest popularnym środkiem transportu dla większości turystów jeśli chodzi o podróż na Sycylię. Z Sycylii możesz łatwo dostać się do wielu śródziemnomorskich miejscowości, a duży wybór portów na całym wybrzeżu pozwala na łatwy dostęp do wszystkich głównych miast. Większość tras prowadzi z zachodniego wybrzeża Włoch oraz okolicznych archipelagów i przybrzeżnych wysepek. Możesz skorzystać też z regularnych międzynarodowych połączeń z Afryki Północnej i Malty. Najkrótszy rejs promem odbywa się z Reggio di Calabria na południu Włoch do Mesyny.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy na Sycylię z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe na Sycylię. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Grimaldi Lines
  • Uzyskaj cenę
 • Grandi Navi Veloci
  • Uzyskaj cenę
 • Tirrenia
  • Uzyskaj cenę
 • Caronte & Tourist
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Sycylia - Trasy i Porty