Wyspy Eolskie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Eolskie na Sycylię

Liczne trasy promowe łączą Wyspy Eolskie z Sycylia. 2 firmy promowe kursuje na 21 Trasy do Vulcano do Palermo, Lipari do Palermo, Milazzo & Mesyna, Salina do Palermo, Milazzo & Mesyna, Rinella do Palermo, Milazzo & Mesyna, Filicudi do Palermo & Milazzo, Alicudi do Palermo & Milazzo, Stromboli do Milazzo & Mesyna, Rinella do Palermo, Milazzo & Mesyna, Vulcano do Palermo, Milazzo & Mesyna, Lipari do Palermo, Milazzo & Mesyna & Salina do Palermo, Milazzo & Mesyna. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Sycylia zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 45 minuty.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Eolskie do Sycylia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Eolskie do Sycylia

Wyspy Eolskie - przewodnik:

Wyspy Liparyjskie, znane lokalnie jako „Isole Eolie”, to grupa wysp i wysepek na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii, u wybrzeży Włoch.

Swoją nazwę zawdzięczają Aelousowi, tak bowiem nazywali boga wiatru greccy osadnicy. W skład Wysp Liparyjskich wchodzą: Lipari, Vulcano, Stromboli, Salina, Panarea, Filicudi, Alicudi i Basiluzzo.

Główna wyspa - Lipari- znajduje się mniej więcej w środku całej grupy. Znajdziesz tam liczne hotele, a oprócz tego sama w sobie jest dobrym miejscem wypadowym na inne wyspy.

Brak połączeń lotniczych sprawia, że jedynym sposobem dostania się na wyspy z Sycyli i Włoch, bądź podróżowania między wyspami jest prom. Istnieje jednak wiele połaczeń i są one obsługiwane przez jedne z najbardziej popularnych firm promowych regionu.

Wyspy Liparyjskie, tak jak inne włoskie wyspy, stają się coraz bardziej popularne wśród turystów i w sezonie letnim liczba ludności znacznie się powiększa.

Sycylia - przewodnik:

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym (25 400 km²), leżącą na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją jedynie wąska Cieśnina Mesyńska. Powierzchnia górzystej wyspy wynosi 25,7 tys. km² zamieszkuje ją 5,1 mln mieszkańców. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wulkan Etna (3323 m n.p.m.).

Sycylię charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Cechuje ją niezwykle bogata fauna i flora śródziemnomorska - dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu.