Porownaj promy z Wyspy Eolskie do Sycylia
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Wyspy Eolskie - przewodnik

Wyspy Liparyjskie, znane lokalnie jako „Isole Eolie”, to grupa wysp i wysepek na Morzu Tyrreńskim, na północ od Sycylii, u wybrzeży Włoch.

Swoją nazwę zawdzięczają Aelousowi, tak bowiem nazywali boga wiatru greccy osadnicy. W skład Wysp Liparyjskich wchodzą: Lipari, Vulcano, Stromboli, Salina, Panarea, Filicudi, Alicudi i Basiluzzo.

Główna wyspa - Lipari- znajduje się mniej więcej w środku całej grupy. Znajdziesz tam liczne hotele, a oprócz tego sama w sobie jest dobrym miejscem wypadowym na inne wyspy.

Brak połączeń lotniczych sprawia, że jedynym sposobem dostania się na wyspy z Sycyli i Włoch, bądź podróżowania między wyspami jest prom. Istnieje jednak wiele połaczeń i są one obsługiwane przez jedne z najbardziej popularnych firm promowych regionu.

Wyspy Liparyjskie, tak jak inne włoskie wyspy, stają się coraz bardziej popularne wśród turystów i w sezonie letnim liczba ludności znacznie się powiększa.

Sycylia - przewodnik

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym (25 400 km²), leżącą na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją jedynie wąska Cieśnina Mesyńska. Powierzchnia górzystej wyspy wynosi 25,7 tys. km² zamieszkuje ją 5,1 mln mieszkańców. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wulkan Etna (3323 m n.p.m.).

Sycylię charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Cechuje ją niezwykle bogata fauna i flora śródziemnomorska - dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu.

Promy z Wyspy Eolskie do Sycylia

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.