Wyspy Egadzkie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Egadzkie na Sycylię

Wyspy Egadzkie oferuje liczne połączenia promowe na Sycylię. Promy obecnie łączą 3 porty w Wyspy Egadzkie z 2 porty w Sycylia.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 5 Trasy, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym Liberty Lines Fast Ferries & Siremar. Najkrótszy rejs trwa około 30 minuty (Favignana do Trapani).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Wyspy Egadzkie na Sycylię, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egadzkie do Sycylia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Wyspy Egadzkie - przewodnik:

Wyspy Egadzkie znane również jako Wyspy Egadi to archipelag niewielkich wysp na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży północno-zachodniej Sycylii we Włoszech o łącznej powierzchni około 38 kilometrów kwadratowych.

Archipelag obejmuje: Favignanę (główna wyspa, największa i najbardziej ruchliwa) Levanzo (mała i spokojna) i Marettimo (najdalej położona od lądu), jak również dwie niewielkie wyspy Formica i Maraone położone pomiędzy Levanzo a kontynentem.

Ten cudowny archipelag, ze względu na małą liczbę ludności i przyjemny klimat, jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią ciszę i wypoczynek na łonie nieskażonej natury.

Wyspy Egadzkie z ich nieskazitelnym wybrzeżem i różnorodną florą i fauną zapierają dech w piersiach.

Jeśli chcesz dostać się na Wyspy Egadzkie, możesz wybrać podróż promem z Sycylii bądź kontynentu, w zależności od pory roku.

Sycylia - przewodnik:

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym (25 400 km²), leżącą na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją jedynie wąska Cieśnina Mesyńska. Powierzchnia górzystej wyspy wynosi 25,7 tys. km² zamieszkuje ją 5,1 mln mieszkańców. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wulkan Etna (3323 m n.p.m.).

Sycylię charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Cechuje ją niezwykle bogata fauna i flora śródziemnomorska - dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu.