Prom Lampedusa do Port Empedocle

Trasa promowa Lampedusa Port Empedocle łączy Wyspy Pelagijskie z Sycylia i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Przewoźnicy Promowi - Lampedusa - Port Empedocle

Średnia cena promu Lampedusa Port Empedocle

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Lampedusa Port Empedocle to samochod + 1 pasażer.

Lampedusa - Przewodnik

Włoska wyspa Lampedusa leży na Morzu Śródziemnym i jest największą z Wysp Pelagijskich. Wyspa jest również najbardziej wysuniętą na południe Włoch i jest mniej więcej 115 km od wybrzeża Tunezji, 175 km od Sycylii i 175 km od Malty. Oprócz turystyki, głównym przemysłem wyspy jest rolnictwo i rybołówstwo. Przez wieki wyspa była zamieszkana przez wiele różnych narodowości, w tym Rzymian, Arabów i Greków. Wszystkie z tych czynników znajdują odzwierciedlenie w architekturze i kulturze, które nadal zachowują wpływy tych różnych mieszkańców na przestrzeni wieków wyspy.

Dla turystów, wyspa jest stosunkowo cicha i jest idealnym miejscem na bardziej relaksujące wakacje. Wielu turystów przyjezdzaja na wyspę, aby cieszyc sie naturalnym pięknem, plażami i do relaksowac sie na słońcu i pływać w krystalicznie czystych, ciepłe, wody.

Prom łączy wyspę z Porto Empedocle koło Agrigento na Sycylii.

Port Empedocle - Przewodnik

Włoskie miasto i port Porto Empedocle znajduje się na Cieśninie Sycylii na Sycylii. Karol V Habsburg, nakazał zbudowac wieżę aby chronić zasoby tego terytorium z zebranego ziarna w XV wieku. Wieża została później przerobiona na więzienie, a obecnie jest centrum społecznym i kulturalnym. Poza miastem, główną atrakcją jest Dolina Świątyń i jej przyległego muzeum. Główne gałęzie przemysłu Porto Empedocle to rolnictwo, rybołówstwo, ironworking, farmaceutyka i rafinacja soli kamiennej.

Agrigento, miasto obsługiwane przez port, jest głównym ośrodkiem turystycznym ze względu na jego niezwykle bogate dziedzictwa archeologiczne. Służy także jako centrum rolniczego dla okolicy. Siarka i potażu wydobywano lokalnie od minojskich czasów aż do 1970 roku, a zostały wywiezione na całym świecie z pobliskiego portu w Porto Empedocle.

Promy z portu miasta odplywaja do Lampedusa i Linosa.