Prom Neapol do Palermo Termini Imerese

Neapol Palermo Termini Imerese polaczenie laczy Włochy z Sycylia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Grandi Navi Veloci. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 9 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Neapol Palermo Termini Imerese zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Neapol - Palermo Termini Imerese

  • Grandi Navi Veloci
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 9 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Neapol Palermo Termini Imerese

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Neapol Palermo Termini Imerese to samochod + 2 pasażerów.

Palermo Termini Imerese - Przewodnik

Włoskie miasto Palermo Termini Imerese leży ok 40 km na wschód od miasta Palermo na Sycylii.Miejsce, gdzie miasto teraz siedzi były zamieszkane już czasów prehistorycznych. Wiele wykopalisk archeologicznych zostały znalezione na przestrzeni lat, choć odnotowano dzieje miasta rozpoczęły się w 409 roku pne, kiedy jej starsza sąsiadka, Himera (teraz całkowicie w granicach gminy), została całkowicie zniszczona przez wojska pod Kartaginy Hannibal Mago.

Dzisiaj, kilka z historii starożytnej miasta pozostają wyjątkiem kilku fragmentów architektury rzymskiej i twierdzy na wzgórzu. Nie ma wiele w mieście dla gości, aby zobaczyć chociaż muzeum tego miasta zawiera kilka znalezisk z epoki arabskim.Miasto jest także w pobliżu stanowiska archeologicznego Himera i punkt odniesienia w drodze do Caccamo Zamku. Ruiny starożytnego Himery (Imera), słynne na pozostałościach świątyni Zwycięstwa, znajdują się w równinie przy ujściu rzeki Imera około 5 km na wschód od dworca Termini i Caccamo jest około 14 km na południe od Termini Imerese i Himery , aż krętej górskiej drodze.

Z miasta małe promy portowe odplywaja do Civitavecchia na włoskim stałym lądem.