Wyspa Ustica

Jak zarezerwować promy z Wyspa Ustica na Sycylię

Obecnie jest jedna trasa łącząca Wyspa Ustica i Sycylia operowana przez 2 firmy promowe - Liberty Lines Fast Ferries & Siremar. Połączenie z Ustica do Palermo obsługuje dziennie z planowanym czasem rejsu od około 1 godzina 30 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Wyspa Ustica Sycylia na trasie Ustica - Palermo zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspa Ustica do Sycylia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspa Ustica do Sycylia

Wyspa Ustica - przewodnik:

Mala wulkaniczna wyspa Ustica ma 9km szerokosci i jest jedna z najstarszych wysp Sycylii, polozona 60 km na polnoc od Palermo.

Oryginalnie wyspa jest czarna od lawy. Po lacinsku "ustum" znaczy "spalony". Ma poszarpana linię brzegowa, wiele jaskin i zatok jak rowniez niektore wspaniale groty.

Rowniez okoliczne wody sa chronione, co czyni Ustica popularnym miejscem dla pletwonurkow i amatorow,kolorowe ryby i rafa koralowa.

Ustica Wyspa jest popularnym miejscem wypoczynku dla Wlochow. Istnieją liczne przejscia z i do Sycylii, prowadzone przez popularnego lokalnego operatora promowego. Mozna plynac z Palermo na Sycylii na polnocnym wybrzezu lub z Tapani, ktora jest dalej na zachod.

Sycylia - przewodnik:

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym (25 400 km²), leżącą na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją jedynie wąska Cieśnina Mesyńska. Powierzchnia górzystej wyspy wynosi 25,7 tys. km² zamieszkuje ją 5,1 mln mieszkańców. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wulkan Etna (3323 m n.p.m.).

Sycylię charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Cechuje ją niezwykle bogata fauna i flora śródziemnomorska - dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu.