COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Pantelleria - Trapani jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspa Pantelleria na Sycylię.

Przewoźnicy Promowi - Pantelleria - Trapani

    • 6 Sailings Weekly 2 hr 10 min
    • Get price
    • 9 Sailings Weekly 5 hr 45 min
    • Get price

Prom Pantelleria do Trapani

Trasa promowa Pantelleria Trapani łączy Wyspa Pantelleria z Sycylia i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Pantelleria - Przewodnik

Pantelleria to włoska wyspa położona w Cieśninie Sycylii na Morzu Śródziemnym. Wyspa znajduje się około 100 km na południowy zachód od Sycylii i 60 km na wschód od Tunezji. Wyspa charakteryzuje się poszarpaną kamienna lawą, karłowatych winorośli, parujących furnaroles i kąpiele błotne Bagno dell'Aqua w pobliżu Bugebar.Wyspa słynie z zatoczki, które są idealne dla miłośników nurkowania. Północno wschodni kraniec wyspy oferuje najlepsze miejsca z popularnym Acquacalda na Gadir. Tutaj można umilić dzień tarzają się w gorących, płytkich źródłach. Dalej wzdłuż wybrzeża można znaleźć coraz więcej malowniczych miejsc, takich jak Cala di Tramontana i Cala di Levante. Jedyne wykopalisko archeologiczne na wyspie jest w Mursia, gdzie resztki Sesi (dawnych nagrobków) są jedynym zachowanym dowodem osadnictwa z epoki brązu. Wiele grobów zostało zniszczonych, a skały lawy wykorzystano do budowy słynnego Dammusi (domy z grubymi, bielonymi ścianami i płytkimi kopułami).

Promy samochodowe i pasażerskie odplywaja do Trapani (Sycylia), a wodoloty pasażerskie tylko, do Trapani Mazara del Vallo.


Trapani - Przewodnik

Znany jako "Miasto mórz Dwóch", Trapani to miasto portowe w zachodniej Sycylii, zdominowany przez wieże Ligny i przez Lazzaretto. Z jego arabskimi konturów i atmosfery, Zachodnia Sycylia jest owinięty w kolory i zapachy Afryki.Ziemia historycznie związane z morzem, jej nadmorskich miejscowości wywodzi się z dawnych portów handlowych w otoczeniu małych wioskach rybackich;Krajobraz charakteryzuje się lśniące białe soli patelnie, które ustawione na scenie wspaniałe zachody słońca. Dzięki jego strategiczne położenie, starożytny Drepanon (jego oryginalna nazwa) był pierwotnie placówka rynku Erice, a następnie fenicki portem handlowym. Następnie stał prowincja rzymska, ale najgłębszy nadruk był na mieście przez kolejne trzy wieki panowania arabskiego. Około Trapani, atrakcji należą otoczonego murami wzgórza miasteczka Erice, Marsala (słynie z wina) oraz starożytną grecką miejsce Selinunte. Jeden z najlepszych wycieczek - i stanowi doskonałą bazę wypadową na kilka dni - to trzy wyspy archipelagu tuż przy wybrzeżu, Egady. Dwóch z wysp można dojechać z Trapani w zaledwie pół godziny.