Prom Pantelleria do Trapani

Pantelleria Trapani polaczenie laczy Wyspa Pantelleria z Sycylia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Liberty Lines Fast Ferries. Polaczenie odbywa sie do 6 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 2 godziny 10 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Pantelleria Trapani zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Pantelleria - Trapani

  • Liberty Lines Fast Ferries
    • 6 przeprawy w tygodniu 2 godz 10 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Pantelleria Trapani

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pantelleria Trapani to samochod + 1 pasażer.

Pantelleria - Przewodnik

Pantelleria to włoska wyspa położona w Cieśninie Sycylii na Morzu Śródziemnym. Wyspa znajduje się około 100 km na południowy zachód od Sycylii i 60 km na wschód od Tunezji. Wyspa charakteryzuje się poszarpaną kamienna lawą, karłowatych winorośli, parujących furnaroles i kąpiele błotne Bagno dell'Aqua w pobliżu Bugebar.Wyspa słynie z zatoczki, które są idealne dla miłośników nurkowania. Północno wschodni kraniec wyspy oferuje najlepsze miejsca z popularnym Acquacalda na Gadir. Tutaj można umilić dzień tarzają się w gorących, płytkich źródłach. Dalej wzdłuż wybrzeża można znaleźć coraz więcej malowniczych miejsc, takich jak Cala di Tramontana i Cala di Levante. Jedyne wykopalisko archeologiczne na wyspie jest w Mursia, gdzie resztki Sesi (dawnych nagrobków) są jedynym zachowanym dowodem osadnictwa z epoki brązu. Wiele grobów zostało zniszczonych, a skały lawy wykorzystano do budowy słynnego Dammusi (domy z grubymi, bielonymi ścianami i płytkimi kopułami).

Promy samochodowe i pasażerskie odplywaja do Trapani (Sycylia), a wodoloty pasażerskie tylko, do Trapani Mazara del Vallo.

Trapani - Przewodnik

Znany jako "Miasto mórz Dwóch", Trapani to miasto portowe w zachodniej Sycylii, zdominowany przez wieże Ligny i przez Lazzaretto. Z jego arabskimi konturów i atmosfery, Zachodnia Sycylia jest owinięty w kolory i zapachy Afryki.Ziemia historycznie związane z morzem, jej nadmorskich miejscowości wywodzi się z dawnych portów handlowych w otoczeniu małych wioskach rybackich;Krajobraz charakteryzuje się lśniące białe soli patelnie, które ustawione na scenie wspaniałe zachody słońca. Dzięki jego strategiczne położenie, starożytny Drepanon (jego oryginalna nazwa) był pierwotnie placówka rynku Erice, a następnie fenicki portem handlowym. Następnie stał prowincja rzymska, ale najgłębszy nadruk był na mieście przez kolejne trzy wieki panowania arabskiego. Około Trapani, atrakcji należą otoczonego murami wzgórza miasteczka Erice, Marsala (słynie z wina) oraz starożytną grecką miejsce Selinunte. Jeden z najlepszych wycieczek - i stanowi doskonałą bazę wypadową na kilka dni - to trzy wyspy archipelagu tuż przy wybrzeżu, Egady. Dwóch z wysp można dojechać z Trapani w zaledwie pół godziny.