Tunis do Palermo Prom

Tunis Palermo trasa promowa laczy Tunezja z Sycylia i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Grandi Navi Veloci obsluguje do 1 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 10 godziny gdy Grimaldi Lines serwis operuje do 2 razy w tygodniu trwajacym od 11 godz 30 min.

To daje 3 przeplyniecia tydzien na trasie Tunis Palermo pomiedzy Tunezja i Sycylia. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Tunis - Palermo Armatorzy Promowi

  • Grandi Navi Veloci
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 10 godz
    • Uzyskaj cenę
  • Grimaldi Lines
    • 2 przeprawy w tygodniu 11 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Tunis Palermo

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Tunis Palermo to samochod + 2 pasazerów.

Tunis Przewodnik

Tunis jest największym miastem w Tunezji i jego stolica i znajduje się na dużej zatoce Morza Śródziemnego, Zatoce Tunis, za jeziorem Tunisie i portem La Goulette. Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO w Kartaginie, być może jest jednym z najważniejszych stanowisk archeologicznych, jakie kiedykolwiek odnaleziono, znajduje się około 12 km od Tunisu. Wiele artefaktów i miejsce starożytnego miasta zostały odkopane w tym wczesnych punickich artefaktów i budynków rzymskich, bizantyjskich i Vandal. Miasto ma eklektyczną mieszankę stylów architektonicznych, szerokich i wąskich zaułkach ulic.

Chociaż stare kamienne mury 9. wieku Medina już nie istnieja, ale wąskie uliczki, meczety, targowisk i budowle historyczne pozostają i również zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Istnieje wiele festiwali odbywających się w mieście co roku, a największym jest Międzynarodowy Festiwal Kartaginy, który odbywa się w lipcu i sierpniu. Festiwal, który powstał w 1964 roku, przyciąga turystów z całego świata, a wiele z nich odbywa się w starym amfiteatrze w Kartaginie i organizuje występy śpiewaków, muzyków, aktorów, tancerzy i pokazuje filmy na ekranach zewnętrznych.

Palermo Przewodnik

Włoskie miasto Palermo znajduje się na Sycylii. Palermo leży na północny-zachodnim wybrzeżu i ma szczególnie duży i ważny port, naturalny, obok Monte Pellegrino. Z typowym charakterze śródziemnomorskim i mnóstwo odwołania przybrzeżnej, Palermo sięga aż do 8 wieku, a dzisiaj jest znane od wielu różnych czynników, takich jako jego budynków Norman, wspaniałych pałaców i tętniących życiem rynkach lokalnych. Zabytkowe centrum Palermo jest powiat Quattro Canti, co oznacza, że "czterech kątach". Wiele najciekawszych atrakcji miasta jest tutaj, takich jak Pałac Królewski. Warto również zobaczyć Katedra Santa Maria Assunta (Cattedrale). Jest to dość przytłaczające i sama wielkość i szczegóły architektury musi być postrzegana w ciele, aby być w pełni docenione. Goście powinni również zwrócić uwagę na średniowiecznej bazyliki San Francesco d'Assisi, w 12-wiecznym Castello della Zisa (Zisa Castle) i Teatro Massimo, niedawno odrestaurowanym teatrze oferuje regularne występy.

Promy z portu miasta odplywaja do Genui, Civitavecchia, Neapolu i Tunezji.