Wyspy Pelagijskie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Pelagijskie na Sycylię

2 trasy łączą Wyspy Pelagijskie i Sycylia oferując w sumie 11 przepraw w tygodniu. Liberty Lines Fast Ferries oferuje 2 tras, Lampedusa do Port Empedocle dziala 2 razy w tygodniu & Linosa do Port Empedocle okolo 2 razy w tygodniu. Siremar oferuje 2 tras, Lampedusa do Port Empedocle dziala 3 razy w tygodniu & Linosa do Port Empedocle okolo 4 razy w tygodniu.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Wyspy Pelagijskie na Sycylię zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Pelagijskie do Sycylia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Pelagijskie do Sycylia

Wyspy Pelagijskie - przewodnik:

Znajdujacy sie na poludniu Sycylii, niedaleko Afryki, Pelagie Wyspy sa wysuniete najdalej na poludnie Wloch.

Pelagie Wyspy znajdyje sie na podnozu Lampedusy, mala Linosa(z malym miesteczkiem z pastelowymi domkami)i nawet jeszcze mniejsza niezamieszkala Lampione na zachodzie(jedynym budynkiem jest tylko latarnia morska.

Pelagie Wyspy sa jednymi z najpiekniejszych wysp we Wloszech i posiadaja jedne z najpiekniejszych plaz na swiecie. Rabbit plaza na pouldniu lampedusy zostala wybrana najpiekniejsza plaza na swiecie przez Trip Advisor!

Najlepiej odwiedzic wyspe od maja do wrzesnia, pogoda jest sloneczna przez caly rok.

Rejsy lacza Pelagie Wyspy z Lampedusa i Linosa z Sycylii.

Sycylia - przewodnik:

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym (25 400 km²), leżącą na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją jedynie wąska Cieśnina Mesyńska. Powierzchnia górzystej wyspy wynosi 25,7 tys. km² zamieszkuje ją 5,1 mln mieszkańców. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wulkan Etna (3323 m n.p.m.).

Sycylię charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Cechuje ją niezwykle bogata fauna i flora śródziemnomorska - dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu.