COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Linosa - Port Empedocle jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Pelagijskie na Sycylię.

Przewoźnicy Promowi - Linosa - Port Empedocle

    • 5 Sailings Weekly 3 hr
    • Get price
    • 6 Sailings Weekly 7 hr
    • Get price

Prom Linosa do Port Empedocle

Trasa promowa Linosa Port Empedocle łączy Wyspy Pelagijskie z Sycylia i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.

Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.

Linosa - Przewodnik

Włoska wyspa Linosa jest jedną z Wysp Pelagijskich, które leżą na Morzu Śródziemnym na Sycylii. Wyspa ma jedyne 5,5 km kw powierzchni. Jest tworzona przez szereg kraterów, z których najważniejszym jest Monte Vulcano, który ma 195 metrów nad poziomem morza. Wyspa znajduje się około 120 km na zachód od Gozo na Malcie, 120 km na południowy wschód od Pantelleria, 163 km na południe od Sycylii i 165 km na wschód od Cape Mahida w Tunezji. Najbliży lad do Linosa jest wyspa Lampedusa, która jest 43 km na południe.

Port wyspy i miasta, w południowej części wyspy, charakteryzuje zarówno afrykańska i włoska architekture, z płaskimi dachami, które są malowane w jasnych, pastelowych kolorach. Wyspa jest popularna wśród nurków i ma wiele różnych miejsc do nurkowania, gdzie dno morskie opada szybko do wielkich głębokości około 300 metrów, w niewielkiej odległości od wybrzeża.

Jedynym sposobem, aby dostać się do Linosa jest łodz. Promy odplywaja od obu Porto Empedocle w południowej Sycylii lub z Lampedusy.


Port Empedocle - Przewodnik

Włoskie miasto i port Porto Empedocle znajduje się na Cieśninie Sycylii na Sycylii. Karol V Habsburg, nakazał zbudowac wieżę aby chronić zasoby tego terytorium z zebranego ziarna w XV wieku. Wieża została później przerobiona na więzienie, a obecnie jest centrum społecznym i kulturalnym. Poza miastem, główną atrakcją jest Dolina Świątyń i jej przyległego muzeum. Główne gałęzie przemysłu Porto Empedocle to rolnictwo, rybołówstwo, ironworking, farmaceutyka i rafinacja soli kamiennej.

Agrigento, miasto obsługiwane przez port, jest głównym ośrodkiem turystycznym ze względu na jego niezwykle bogate dziedzictwa archeologiczne. Służy także jako centrum rolniczego dla okolicy. Siarka i potażu wydobywano lokalnie od minojskich czasów aż do 1970 roku, a zostały wywiezione na całym świecie z pobliskiego portu w Porto Empedocle.

Promy z portu miasta odplywaja do Lampedusa i Linosa.