Rome

Porownaj promy z Rzym do Sycylia

2 ferry routes łączą Rzym i Sycylia oferując w sumie 6 przepraw w tygodniu. Grandi Navi Veloci oferuje 2 routes, Civitavecchia do Palermo operuje 1 razy dziennie, i Civitavecchia do Palermo Termini Imerese ktora operuje 5 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Rzym do Sycylia zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Rzym do Sycylia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Sycylia - przewodnik:

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym (25 400 km²), leżącą na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją jedynie wąska Cieśnina Mesyńska. Powierzchnia górzystej wyspy wynosi 25,7 tys. km² zamieszkuje ją 5,1 mln mieszkańców. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wulkan Etna (3323 m n.p.m.).

Sycylię charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Cechuje ją niezwykle bogata fauna i flora śródziemnomorska - dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu.