Pantelleria Island

Porownaj promy z Wyspa Pantelleria do Sycylia

1 ferry routes łączą Wyspa Pantelleria i Sycylia oferując w sumie 15 przepraw w tygodniu. Liberty Lines Fast Ferries oferuje 1 routes, Pantelleria do Trapani ktora operuje 6 razy dziennie. Siremar oferuje 1 routes, Pantelleria do Trapani ktora operuje 9 razy dziennie.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Wyspa Pantelleria do Sycylia zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Wyspa Pantelleria do Sycylia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspa Pantelleria do Sycylia

Wyspa Pantelleria - przewodnik:

Pantelleria to Wloska wyspa na Morzu Srodziemnomorskim, polozona na poludniowy zachod od Sycylii, niedaleko wybrzeza Tunezji.

Pantelleria ma powierzchnie okolo 83 kilometrow kwadratowych oraz jest czwarta co do wielkosci wyspa Wloska.

Pantelleria slynie ze slodkich win, Moscato di Pantelleria i Moscato Passito di Pantelleria, oba zrobione z lokalnych winogron.

Ma typowy klimat srodziemnomorski z goracymi latami i lagodnymi zimami i jak wiele wloskich wysp, jest zatloczona w sezonie letnim.

Sycylia - przewodnik:

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym (25 400 km²), leżącą na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją jedynie wąska Cieśnina Mesyńska. Powierzchnia górzystej wyspy wynosi 25,7 tys. km² zamieszkuje ją 5,1 mln mieszkańców. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wulkan Etna (3323 m n.p.m.).

Sycylię charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Cechuje ją niezwykle bogata fauna i flora śródziemnomorska - dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu.