COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Valletta - Katania jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Valletta do Katania - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Malta na Sycylię.

Przewoźnicy Promowi - Valletta - Katania

  • 6 Sailings Weekly 4 hr 15 min
  • Get price

Opinie na temat Prom Valletta - Katania

 • "Fajny sposób na transport po Morzu Śródziemnym"

  Przeprawa z Veletty do Katani udana. Wszystko Zgodnie z planem. Dobrym rozwiązaniem jest kabina do spania jeśli podróżuje się nocą. Minusem - słaba obsługa w barze. I uwaga: miejsce zaokrętowania na prom wskazane na stronie i na bilecie było zupełnie inne aniżeli w rzeczywistości. Musieliśmy wziąć Taxi by dotrzeć na czas.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Valletta do Katania

Valletta Katania polaczenie laczy Malta z Sycylia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Virtu Ferries. Polaczenie odbywa sie do 6 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Valletta Katania zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Valletta - Przewodnik

Valletta jest stolicą Malty i leży w centralno wschodniej części wyspy i Valletta Półwysep jest domem dla dwóch naturalnych portów; Marsamxett i Grand Harbour, który jest głównym portem na Malcie. Wiele budynków w mieście sięgają 16 wieku i zostały zbudowane w okresie panowania zakonu joannitów. Głównie barokowe miasto ma również ślady manierystyczny, neo-klasycznej i nowoczesnej architektury, a skutki II wojny światowej w mieście, można zobaczyć przez wiele pozostawionych blizn - zwłaszcza rozpad The Royal Opera House. W 1980 Valletta został uznany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest centrum kulturalnym wyspy z wieloma kościołami, pałacami i muzeów dla turystów do zwiedzania.

Usługi promowe działające odplywaja do Katanii i Pozzallo.


Katania - Przewodnik

Położony na wschodnim wybrzeżu Sycylii, Catania jest drugim największym miastem na Sycylii i leży na Morzu Jońskim, w cieniu wulkanu, lub "A Muntagna", jak miejscowi go nazywają. Etna jest zawsze obecna i w dużej mierze ukształtowalo zarówno historię jak i faktyczne istnienie Catanii. Kilkakrotne wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z których najbardziej niszczycielski wydarzył się w 17 wieku. W 1669 Catania była pokryta lawą, a następnie, dopiero 24 lat później, w 1693 trzęsienie ziemi zrownalo miasto aż do fundamentów. Położona na skraju placu miasta, katedra pod wezwaniem św Agaty, patronki miasta, stoi na miejscu 11 wiecznego kościóła, który został niemal całkowicie zniszczony w 1693 w erupcji. Jej wymiana jest bardzo imponująca, nakładając strukture barokowa, która zawiera pewne kolumny rzymskie zaczerpnięte z amfiteatru. Wewnątrz, barokowy motyw kontynuuje kilku ozdobnych kaplic i fresk z 1693 trzęsienia ziemi. Bellini, najbardziej znany syn Katanii, jest tu pochowany, jak są (w postaci popiołu) trzech królów Aragonii: Fryderyk II, Louis i Fryderyk III.