Valletta
Katania
Promy do Sycylia
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Valletta Katania

Valletta Katania polaczenie laczy Malta z Sycylia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Virtu Ferries. Polaczenie odbywa sie do 6 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 4 godziny 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Valletta Katania zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Valletta do Katania - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Malta na Sycylię.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Valletta do Katania?

  Czas przeprawy promowej z Valletta do Katania wynosi około 4h 15m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Valletta do Katania i sprawdzić dostępność.
 • Ile kosztuje prom z Valletta do Katania?

  Cena promu z Valletta do Katania może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Valletta do Katania wynosi 178 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Valletta a Katania?

  Jest 1 operator promowy dla Valletta do Katania i jest to
  • Virtu Ferries
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Valletta do Katania?

  Zarezerwuj promy z Valletta do Katania poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.
 • Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Valletta do Katania?

  Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Valletta do Katania z
  • Virtu Ferries
 • Czy można zabrać samochód na prom z Valletta do Katania?

  Nie, tylko pasażerowie piesi mogą podróżować na promie.
 • Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Valletta do Katania?

  Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
  • Virtu Ferries
 • Jak daleko jest Katania od Valletta?

  Odległość pomiędzy Valletta a Katania wynosi około 100 mil morskich.

Valletta - Przewodnik

Valletta jest stolicą Malty i leży w centralno wschodniej części wyspy i Valletta Półwysep jest domem dla dwóch naturalnych portów; Marsamxett i Grand Harbour, który jest głównym portem na Malcie. Wiele budynków w mieście sięgają 16 wieku i zostały zbudowane w okresie panowania zakonu joannitów. Głównie barokowe miasto ma również ślady manierystyczny, neo-klasycznej i nowoczesnej architektury, a skutki II wojny światowej w mieście, można zobaczyć przez wiele pozostawionych blizn - zwłaszcza rozpad The Royal Opera House. W 1980 Valletta został uznany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest centrum kulturalnym wyspy z wieloma kościołami, pałacami i muzeów dla turystów do zwiedzania.

Usługi promowe działające odplywaja do Katanii i Pozzallo.


Katania - Przewodnik

Położony na wschodnim wybrzeżu Sycylii, Catania jest drugim największym miastem na Sycylii i leży na Morzu Jońskim, w cieniu wulkanu, lub "A Muntagna", jak miejscowi go nazywają. Etna jest zawsze obecna i w dużej mierze ukształtowalo zarówno historię jak i faktyczne istnienie Catanii. Kilkakrotne wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z których najbardziej niszczycielski wydarzył się w 17 wieku. W 1669 Catania była pokryta lawą, a następnie, dopiero 24 lat później, w 1693 trzęsienie ziemi zrownalo miasto aż do fundamentów. Położona na skraju placu miasta, katedra pod wezwaniem św Agaty, patronki miasta, stoi na miejscu 11 wiecznego kościóła, który został niemal całkowicie zniszczony w 1693 w erupcji. Jej wymiana jest bardzo imponująca, nakładając strukture barokowa, która zawiera pewne kolumny rzymskie zaczerpnięte z amfiteatru. Wewnątrz, barokowy motyw kontynuuje kilku ozdobnych kaplic i fresk z 1693 trzęsienia ziemi. Bellini, najbardziej znany syn Katanii, jest tu pochowany, jak są (w postaci popiołu) trzech królów Aragonii: Fryderyk II, Louis i Fryderyk III.


Valletta do Katania Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 08/04/2024 a 14.04.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Virtu Ferries 05:00 09:15 4 godziny 15 minuty niedz.
Virtu Ferries 07:30 11:45 4 godziny 15 minuty sob.
Virtu Ferries 17:00 21:15 4 godziny 15 minuty pon.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.