Valletta do Katania Prom

Valletta Katania trasa promowa laczy Malta z Sycylia i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Tirrenia obsluguje do 4 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 7 godziny 30 minuty gdy Virtu Ferries serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 4 godz 15 min.

To daje 11 przeplyniecia tydzien na trasie Valletta Katania pomiedzy Malta i Sycylia. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Valletta do Katania Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Malta na Sycylię.

Valletta - Katania Armatorzy Promowi

  • Tirrenia
    • 4 przeprawy w tygodniu 7 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Virtu Ferries
    • 7 przeprawy w tygodniu 4 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Valletta Katania

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Valletta Katania to samochod + 1 pasazer.

Valletta Przewodnik

Valletta jest stolicą Malty i leży w centralno wschodniej części wyspy i Valletta Półwysep jest domem dla dwóch naturalnych portów; Marsamxett i Grand Harbour, który jest głównym portem na Malcie. Wiele budynków w mieście sięgają 16 wieku i zostały zbudowane w okresie panowania zakonu joannitów. Głównie barokowe miasto ma również ślady manierystyczny, neo-klasycznej i nowoczesnej architektury, a skutki II wojny światowej w mieście, można zobaczyć przez wiele pozostawionych blizn - zwłaszcza rozpad The Royal Opera House. W 1980 Valletta został uznany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest centrum kulturalnym wyspy z wieloma kościołami, pałacami i muzeów dla turystów do zwiedzania.

Usługi promowe działające odplywaja do Katanii i Pozzallo.

Katania Przewodnik

Położony na wschodnim wybrzeżu Sycylii, Catania jest drugim największym miastem na Sycylii i leży na Morzu Jońskim, w cieniu wulkanu, lub "A Muntagna", jak miejscowi go nazywają. Etna jest zawsze obecna i w dużej mierze ukształtowalo zarówno historię jak i faktyczne istnienie Catanii. Kilkakrotne wybuchy wulkanów zniszczyły miasto, z których najbardziej niszczycielski wydarzył się w 17 wieku. W 1669 Catania była pokryta lawą, a następnie, dopiero 24 lat później, w 1693 trzęsienie ziemi zrownalo miasto aż do fundamentów. Położona na skraju placu miasta, katedra pod wezwaniem św Agaty, patronki miasta, stoi na miejscu 11 wiecznego kościóła, który został niemal całkowicie zniszczony w 1693 w erupcji. Jej wymiana jest bardzo imponująca, nakładając strukture barokowa, która zawiera pewne kolumny rzymskie zaczerpnięte z amfiteatru. Wewnątrz, barokowy motyw kontynuuje kilku ozdobnych kaplic i fresk z 1693 trzęsienia ziemi. Bellini, najbardziej znany syn Katanii, jest tu pochowany, jak są (w postaci popiołu) trzech królów Aragonii: Fryderyk II, Louis i Fryderyk III.