Prom Genua do Palermo

Genua Palermo polaczenie laczy Włochy z Sycylia. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Grandi Navi Veloci. Polaczenie odbywa sie do 7 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 20 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Genua Palermo zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Genua - Palermo

 • Grandi Navi Veloci
  • 7 przeprawy w tygodniu 20 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Genua Palermo

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Genua Palermo to samochod + 2 pasażerów.

Opinie na temat Prom Genua - Palermo

 • "WARTO "

  Polecam - bardzo miła podróż

  Opinia anonimowa płynął na trasie Genua Palermo z Grandi Navi Veloci na statku La Suprema

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Genua-Palermo"

  Jakosc uslug przyzwoita, kabiny czyste.

  Opinia anonimowa płynął na trasie Genua Palermo z Grandi Navi Veloci na statku La Suprema

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Bez wyboru"

  Jako ze jest bardzo ograniczona ilosc polaczen, a wlasciwie tylko jedna, to operator nie ma konkurencji I nie dba o to aby przyciagac klientow bo nie maja innego wyboru jak plynac z nim. Przez to standard na statku jest beznadziejny. Poza tym bylo strasznie duzo ludzi na pokladzie i musialem siedziec na schodach co jest nie do pomyslenia! Niestety jestem bardzo zawiedziony. A wskazowka dla was: im pozniej przyjedziecie, tym wyzej was ulokujac, wiec wyjedziecie wczesniej. Ogolnie jestem zawiedziony tym polaczeniem, bylo to bardzo meczace i stresujace a bylem juz wycienczony wczensijesza podroza. Nie polecam.

  Opinia anonimowa płynął na trasie Genua Palermo z Grandi Navi Veloci na statku La Suprema

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Dobre doswiadczenie "

  Bardzo prosto zarezerwowac online, odbior biletow tez bez problemow. Dobry rejs, przestrzenna kabina. Bylismy zadowoleni

  Christopher płynął na trasie Genua Palermo z Grandi Navi Veloci na statku La Superba

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Genua - Przewodnik

Genua to miasto portowe we Włoszech i stolica regionu Liguria, znajduje się na Morzu Śródziemnym. Stare miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 roku i ma bogatą historię sztuki, muzyki, architektury i gastronomii. Miasto zostało zatem uznane za Europejską Stolicę Kultury w 2004 roku. Genua jest także miejscem urodzenia Krzysztofa Kolumba i Niccolo Paganiniego.

Zabytkowym centrum Genui jest labirynt placów i wąskich Caruggi Genui alejek. Łączy średniowieczny wymiar następujące 16. wieku i interwencji barokowych (kwadratowych San Matteo i starożytnych poprzez Aurea, teraz Garibaldi). Pozostałości murów 17th wieku są nadal widoczne w pobliżu katedry San Lorenzo, który jest najbardziej odwiedzanym miejscem kultu Genui.

Port w Genui to największy włoski port handlowy i przemysłowy i jeden z najbardziej aktywnych portów europejskich w basenie Morza Śródziemnego. Terminal promowy znajduje się w Calata Chiappella pomiędzy Ponte Assereto i Ponte Kolombo. Promy odplywaja głównie na Sardynie, Sycylie, Korsyke, do Hiszpanii, Tunezji i Maroka. Terminal promowy jest na wielu poziomach i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Na najwyższym poziomie, znajduja sie poczekalnie oraz duże centrum handlowe.

Palermo - Przewodnik

Włoskie miasto Palermo znajduje się na Sycylii. Palermo leży na północny-zachodnim wybrzeżu i ma szczególnie duży i ważny port, naturalny, obok Monte Pellegrino. Historia Palermo sięga aż 8 wieku. Zabytkowe centrum Palermo obejmuje plac Quattro Canti, co oznacza, że "czterech kątach". Do najciekawszych atrakcji miasta należy Pałac Królewski lub Katedra Santa Maria Assunta (Cattedrale). Goście powinni również zwrócić uwagę na średniowieczną bazylikę San Francesco d'Assisi, w 12-wiecznym Castello della Zisa (Zisa Castle) i Teatro Massimo, niedawno odrestaurowanym teatrze, który oferuje regularne występy.

Promy z portu odpływają do Genui, Civitavecchia, Neapolu i Tunezji.