Milazzo do Lipari Prom

Milazzo Lipari trasa promowa laczy Sycylia z Wyspy Eolskie i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Liberty Lines obsluguje do 15 razy dziennie z przeplynieciami trwajacymi okolo 55 minuty gdy Siremar serwis operuje do 3 razy w tygodniu trwajacym od 2 godz 5 min.

To daje 16 przeplyniecia dzien na trasie Milazzo Lipari pomiedzy Sycylia i Wyspy Eolskie. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Milazzo - Lipari Armatorzy Promowi

  • Liberty Lines
    • 15 Przeprawy Dziennie 55 min
    • Uzyskaj cenę
  • Siremar
    • 3 Cotygodniowe Przeprawy 2 godz 5 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Milazzo Lipari

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Milazzo Lipari to samochod i 1 pasazer.

Milazzo Przewodnik

Sycylijskie miasto Milazzo jest trzecim największym miastem w prowincji Mesyna i liczy około 32.000 ludnosci. Znajduje się około 40 km od stolicy Sycylii, u podstawy półwyspu, który wystaje do Morza Tyrreńskiego. Ważny i popularny widok w mieście to Zamek Milazzo, których uważany jest za budynek zbudowany przez Arabów, a następnie rozbudowany przez Normanów i przywrócony przez Fryderyka II. Ściany zamku mają okrągłe wieże, a także gotycki portal z 14 wieku. Inne ciekawe zabytki to kościół Matki Bożej z Góry Karmel, Rock Kościół św Antoniego z Padwy, Sanktuarium św Franciszka z Paoli i barokowy Kościoł Świętego Krzyża.

Z portu odpływają promy na Wyspy Liparyjskie i do Neapolu.

Lipari Przewodnik

Włoska wyspa Lipari to największa i najbardziej zaludnionych Wysp Liparyjskich (Isole Eolie czy Isole Lipari w języku włoskim), wulkaniczna archipelagu u wybrzeży Sycylii. Wyspa ma największe miasteczko archipelagu, zwany także Lipari, która jest tętniące życiem miejsce z malowniczych uliczek, atrakcyjne port i zabytkowy zamek-cytadeli. Podobnie jak jej sąsiadów wyspy, ma pochodzenie wulkaniczne Lipari. Ostatnia erupcja na wyspie miała miejsce około 1400 lat temu, choć obecnie nie ma żadnych oznak aktywności wulkanicznej inne niż źródła termalne i kraterze. Szybkie połączenia promowe z Sycylii wszystko tam zatrzymać i istnieje wiele łodzi i wodoloty do innych wysp. Poza głównym sezonem turystycznym włoskiego późnego lipcu - sierpniu, miasto Lipari jest wystarczająco duży, aby nie czuć się przytłoczony przez turystykę.Miasto ma piękne ulice i uliczki idealne na wędrówki. Istnieje kilka eleganckie zabytkowe domy bliźniacze, a także wiele więcej skromnych wyspiarskich-mieszkań, z balkonami przystrojone kwiatami, mycia, cebuli i papryki. Greckie groby leżą otwarte na niebo w parku, ale najbardziej imponujące historycznym miejscu w Lipari jest zamek.