Italy

Porownaj promy z Włochy do Wyspy Eolskie

Liczne trasy promowe łączą Włochy z Wyspy Eolskie. 5 firmy promowe kursuje na 21 ferry routes do Neapol do Lipari, Panarea, Salina, Stromboli, Vulcano, Ginostra (Stromboli), Rinella i Filicudi, Reggio di Calabria do Lipari, Vulcano, Panarea, Salina i Stromboli, Vibo Valentia do Lipari, Panarea, Salina, Stromboli i Vulcano i Sapri do Lipari, Salina i Panarea. Zobacz wszystkie trasy i rozkłady poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z DepartCountry--] - Wyspy Eolskie zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries. Najkrótszy rejs trwa ok. 1 godzina 30 minuta.

Mapa połączeń promowych z Włochy do Wyspy Eolskie

Kliknij aby zobaczyć mapę

Włochy - przewodnik:

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Wyspy Eolskie - przewodnik:

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Wyspy Liparyjskie to wulkaniczny archipelag na Morzu Tyrreńskim, u północnych wybrzeży Sycylii, składający się z wielu wysp i kilku małych wysepek.

W skład wysp wchodzą: Lipari (największa i najbardziej zaludniona), Filicudi (małe zachodnia wyspa z niewielką bazą turystyczną), Alicudi (druga najmniejsza z zamieszkanych i najbardziej oddalonych wysp), Salina (jedna z większych wysp i najbardziej zielona z najpiękniejszą roślinnością), Vulcano (wyspa położona na południu słynąca z błotnych kąpieli). Oprócz tego jest też Stromboli (na północnym zachodzie, z jednymi z najbardziej aktywnych wulkanów w Europie), Panarei (bardzo popularna w okresie letnim) oraz bezludna Basiluzzo.

Wyspy Liparyjskie są naturalnie piękne i mają wspaniały śródziemnomorski klimat, co przyciąga setki tysięcy turystów rocznie.

Ze względu na położenie i niewielką powierzchnie, transport do i między Wyspami Liparyjskimi możliwy jest tylko droga morską. Istnieje wiele połączeń promowych między wyspami a także do i z Sycylią oraz Włochami kontynentalnymi, a ilość rejsów zawsze zostaje zwiększona w sezonie letnim.