Porownaj promy z Włochy do Wyspy Eolskie
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Włochy - przewodnik

Pod względem turystycznym Włochy są państwem bardzo atrakcyjnym i to zarówno dla miłośników prehistorii, zabytków, muzeów jak i dla fanów mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku na ciepłych plażach.

Z jednej strony położone na półwyspie otoczone czterema niewielkimi akwenami morskimi o ciepłym śródziemnomorskim klimacie. Z drugiej strony odcięte od kontynentu malowniczymi Alpami oraz przyciągające uwagę stożkami wulkanicznymi w centrum lądu. Jeśli turystów nie przyciągnie Etna czy Wezuwiusz, to z pewnością zachęci ich do wizyty kolebka świata, jaką jest Rzym oraz słynne zabytki, będące świadectwem naprawdę wielkiej historii, z Koloseum na czele. Można tu tez zajrzeć, by choć z daleka popatrzeć na Watykan - najsłynniejsze państwo świata.

Amatorom plażowania Włochy oferują aż 7,5 tysiąca kilometrów wybrzeża, które posiada niemalże wszystko o czym można pomarzyć. Poczynając od pięknych plaż, poprzez mierzeje, zatoczki i laguny, do raf koralowych i wysokich klifów pokrytych bujną roślinnością. Z morza wystają pojedyncze skały i iglice oraz wiele malowniczych wysepek.

Natomiast zimą można wypaść na narty we Włoskie Alpy, wiosną na Karnawał do Wenecji i słynną paradę przebierańców w ostatnią sobotę karnawałową, albo po prostu jechać przez kraj, zaliczając po kolei wszystkie większe miejscowości i zwiedzać klasyczne starożytne zabytki, zatrzymując się od czasu do czasu w okolicznej restauracyjce na fantastyczny makaron penne lub klasyczną lazanię.

Wyspy Eolskie - przewodnik

Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Wyspy Liparyjskie to wulkaniczny archipelag na Morzu Tyrreńskim, u północnych wybrzeży Sycylii, składający się z wielu wysp i kilku małych wysepek.

W skład wysp wchodzą: Lipari (największa i najbardziej zaludniona), Filicudi (małe zachodnia wyspa z niewielką bazą turystyczną), Alicudi (druga najmniejsza z zamieszkanych i najbardziej oddalonych wysp), Salina (jedna z większych wysp i najbardziej zielona z najpiękniejszą roślinnością), Vulcano (wyspa położona na południu słynąca z błotnych kąpieli). Oprócz tego jest też Stromboli (na północnym zachodzie, z jednymi z najbardziej aktywnych wulkanów w Europie), Panarei (bardzo popularna w okresie letnim) oraz bezludna Basiluzzo.

Wyspy Liparyjskie są naturalnie piękne i mają wspaniały śródziemnomorski klimat, co przyciąga setki tysięcy turystów rocznie.

Ze względu na położenie i niewielką powierzchnie, transport do i między Wyspami Liparyjskimi możliwy jest tylko droga morską. Istnieje wiele połączeń promowych między wyspami a także do i z Sycylią oraz Włochami kontynentalnymi, a ilość rejsów zawsze zostaje zwiększona w sezonie letnim.

Promy z Włochy do Wyspy Eolskie

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.